Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » WC lefolyóba hogy tudok...

WC lefolyóba hogy tudok beépíteni levegőbeszívó szelepet?

Figyelt kérdés

Adott egy kész rendszer, emeleti WC és a földszinti WC, egy családi házban. Időnkét probléma jelentkezik, hogy valamelyik WC-ből eltűnik a víz és bűz jön ki a lefolyóból. A jelenség oka, hogy az elfolyó víz után vákuum keletkezik, ami elszívja a vizet abból a WC-ből, ami nem volt használva. Ill lehetséges, hogy az utcai csatorna okozza a vákuumot.


Hallottam, hogy ilyen problémát úgy oldanak meg, hogy a beépítenek a lefolyó PVC csövénél egy olyan légszelepet, ami befelé engedi a levegőt és kifele nem, így a vákuum megszűnik.


Mivel az én rendszerem kész és nem férek hozzá, csak a pincében tudnám megbontani a PVC (120mm-es) lefolyót, gondoltam oda betennék egy ilyen szelepet.


Kérdésem az, hogy milyen szerkezet ez a szelep, én még soha nem láttam és hogy mennyire segítene a problémán? Milyen egy ilyen szelep?



#bűz #WC. lefolyó
2013. nov. 16. 07:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
A rendszer el van rontva. A megoldás egy szellőző cső kivezetése a tetőre a legfelső részről.
2013. nov. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A legfelső ponton kell beépíteni a légbeszívót. Ez azt jelenti, hogy általában a padlásra vezetik fel/ki (utólag bárhová kerülhet) a wc szennyvíz csövet és oda építik be.

A pince így kizárt.

A működés lényege, hogy ez egy szelep, amit a vákum megnyit és levegőt szív be a rendszerbe. A vákum megszűnése után vissza zár és így nincs büdös a környezetében.

2013. nov. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de ha a pincébe teszem az is segít nem? Ha mondjuk az utcai csatornáról jön a vákuumhatás. Ill ha a pincébe teszem, a lefolyó víz a szelep után nem okoz vákuumot már. valamit segít nem, ha a pincébe teszem?
2013. nov. 16. 08:17
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

1. A pince kizárt, mert ha nem zár vissza elönti a pincédet a szennyvíz.

2. Csak legfelső pont jöhet szóba, mert csak így működik.

2013. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

Nyugodtan beépítheted az emeleti WC kézmosó szifonjához is!

Gondolom van kézmosó ott is.


Némi segítség:

[link]


Ez a fajta légbeszívó szelep már 800 Ft körül beszerezhető:

[link]

Veszel hozzá még egy T idomot és fél óra alatt vésés nélkül minimális bontással beépíted.

2013. nov. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az utolsó válasz nagyon tetszik, azt fogom csinálni
2013. nov. 17. 07:14
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem lesz jó a mosdó mellé, nem fog működni. Tapasztalat. Nekem is így volt, nem is működött. A legvastagabb csőátmérőhöz kell és a rendszer végére légbeszívót beépíteni.

Ennek az ára úgy 7-8 ezer forint körül van.

2013. nov. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
A link is egyértelműen leírja, hogy a mosogató alá beépített légbeszívó csak a mosogató szifonját teszi halkabbá.
2013. nov. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Fura, mert nekem is a WC melletti kézmosó szifonja mellé van beépítve, és azóta gyakorlatilag megszűntek a bűzelzárási gondjaim.


Van egy gyakorlatilag egymással szorosan kapcsolatban lévő csőrendszer ami általában üres. Ennek aztán tök mindegy, hogy melyik részén adunk levegőt.


Általában a mosdó csöve valahol a WC alatt becsatlakozik egy T idommal az ott lévő 100-as csőbe, ha ezt megszellőztetem, pont ugyanaz, mintha szétverném az egészet és tennék a 100-as csőre még egy T idomot, és arra a légbeszívót, csak így nem olyan látványos, mert nem kell szét verni semmit.


Most kezdjek el rajzolni, hogy az is tudja miről van szó, aki még nem látott lefolyót?

2013. nov. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Okoskodni lehet, de a fizikát megváltoztatni nem lehet.


Próbálja ki a kérdező, és majd meglátja.

2013. nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!