Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Betonvasból + fóliából esővízt...

Betonvasból + fóliából esővíztároló?

Figyelt kérdés

Szeretnék földalatti esővíztározót, de a 250, meg 300 ezres árakat nevetégesnek tartom.


Arra gondoltam, hogy 10 millis betonvasból hajlítok karikákat. Vízszintesen is, összehegesztem és bevonom fóliával kívül, belül. a fóliát összeragasztom és ezt ásom be a földbe tárolóként.

[link]


Valami nagyon hasonlóra gondoltam, bár kevésbé sűrűre.


Csak nem rogyik össze, nem?


2013. nov. 21. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
folia...? kb. negyedeig sem telne meg, es atszakadna a verbe az egesz... esoviztarolot VASBETONBOL szokas epiteni, nem veletlenul.
2013. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vastag, ponyvaszerű fóliából lenne, egy csomó van belőle nekünk.

Inkább a betonvas terhelhetősége érdekelne, a 10 millis betonvas 2 méteres karikába hajlítva megtartja nagyjából a formáját a föld alatt?

2013. nov. 21. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
2 meter atmerojuk, 10mm-es betonvas? ember, arra raugrasz es elhajlik. ha nincs kitamasztva rendesen (marpedig a laza fold nem kitamasztas...), a folia garantaltan elszakad. arrol nem is beszelve, h. serulekeny, barmit beleejtesz, szakad.
2013. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne Te akartál pincét is ponyvából csinálni? :)


Tök jó, de ha nem pvc vagy gumi tatalmú, akkor 2 év múlva magától széttöredezik, elporlik a fagytól.

Én csak azt tudom, hogy a kis tavam 2 köbméteres, 80 centi mély és 6 nm a vízfelülete. Amikor a szélét javítottam a partnak, hogy lépcsőt alakítsak ki a szivattyúnak, akkora volt a víz nyomása, hogy meg sem bírtam mozdítani a tófóliát 10 centire a vízszint alatt. Akkor képzeld el mekkora az oldalnyomás fél méteren. Egy tenyérnyi felületen kb fél mázsa.

2013. nov. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég egy pici sorja, él az alsó harmadban, kilyukasztja az 1,5 mm-es tófóliát is 400-500 kiló víz.
2013. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenki olyan pesszimista és nem teljesen hozzáértő.

Ha 10mmilis betonvasat hajtogatsz és szerkezetileg jól hegeszted össze akkor annak bizony sok mindent ki kell bírnia(főleg hogy henger)

Nos ezt Én sem tartom rossz ötletnek,de tudod elöbb találsz olcsón használt tartályokat szerintem,mert a jófajta fólia az méregdrága ami a célnak megfelelne szerintem és annak az árából már tartályt veszel.Én nagy köbösöket tudtam volna 5 ezerért csak pont nem volt rá pénzem,az ilyeneket ki kell fogni,de használtan már tudsz venni viszonylag jó áron.Vagy.....Ha tudsz hegeszteni akkor menj el vastelepre(méh) általában 100ft/kg áron tudsz venni lemezeket és a lemezekből csinálod meg a henger falát,és kívül belül jól le alapozóval és jó festékkel lefested és az majdnem örök életű .

2013. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És még valami:Szerintem a fólia nem rogyna össze mert ugyebár leásva körülötte föld van amit meg tovább feszíteni úgysem tud.
2013. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A vas teljesen biztosan kibírná, ha henger alakú, mert a víznyomás kifeszítve tartaná.

De a fólia garantáltan nem bírja. Ha belülről bevonod pl. vaslemezzel a betonvasat, és ebbe teszed a fóliát, akkor bírja, de olyan erős ragasztó nem nagyon létezik, ami megfogná a víznyomást. De hát próba, egy magas vékony fóliacsővel, vízzel feltöltve...


Legolcsóbb tényleg az IBC-tartály, én is 5 E-ért vettem pár éve, ha ennyiért sikerül kifognod, és leásod, akkor több darabot is összeköthetsz (jó masszív anyaggal) az alsó kifolyónál, úgy át tud folyni a víz egyikből a másikba magától.

2013. nov. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerősnek kockában van meghegesztve a vaslemezből készült tartály és még mindig jó nekik!Vasból nem kötelező hengert csinálni,de erősen ajánlott.
2013. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az ibc tényleg jobb.
2013. nov. 23. 11:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!