Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyhogy hazánkban ennyien...

Hogyhogy hazánkban ennyien értenek az építéshez?

Figyelt kérdés
Miért nem szokás hazánkban szakemberhez fordulni, ha építkezésről, felújításról, a lakásunkról van szó? Miért akarják a laikusok maguk megoldani azokat a dolgokat, amelyek a szakembernek is fejtörést okoznak? Miért látják be az emberek ilyen nehezen, hogy sokat bukhatnak a barkácsolással?
2009. nov. 20. 21:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden kérdésedre a válasz: PÉNZ. Vagyis, a hiánya. Sajnos nem látják be, hogy ami s.k. olcsóbb, az később többe kerülhet. Akár életekbe is.
2009. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De miért nem látják be, hogy ha kétszer kell megcsinálni, akkor ugyanott vannak?
2009. nov. 20. 21:37
 3/20 anonim ***** válasza:
Ilyenek az emberek. Sajnos. Én vízvezetékszerelő vagyok, de eszméletlen dolgokat tapasztalok. Amikor megveszik a gagyi 5.000 Ft-os csapot 1 év múlva visszahívnak hogy hát cserélni kellene mert ez a baja meg az a baja. De amikor mondom hogy milyet érdemes venni akkor én vagyok a legszemetebb, hát hogy gondolom hogy ők 10.000 Ft-ot áldoznak egy csaptelepre. Ez egy egyszerű példa volt. De számtalan dolog van, hogy úgyvagyok vele hogy mindjárt infarktust kapok.
2009. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
El vagyok keseredve. Építésznek tanulok, és most kezdem csak látni, hogy mennyire semmibeveszik a szakmánkat...
2009. nov. 20. 21:51
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
jogos... nincs pénz senkinek sem, jó persze van 1-2 dolog amit szakember nélkül is simán meg lehet csinálni, pl. a falrakás sem egy nagy cucc, nekünk is apukánk építette anno a háza, ami még áll...
2009. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, szintén építésznek tanulok. De lássuk be, amíg a pénz az úr, addig nem lesz másképp.
2009. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Szia!


Igazából nagyon sokminden van amit megtud egy ember csinálni midnenféle szakképzés nélkül némi ésszel és ügyességgel/szépérzékkel. Családi házban lakunk, nemrég volt egy hozzáépítés a házhoz.. köművest hívtunk meg burkolót de pl festést meg az előkészületeket Apám is megtudta csinálni..Mérnöki munkája van szóval kb azvolt hogy ő elmondta mitakar és felügyelte a munkálatokat a "szakemberek" meg megcsinálták. Hozzáteszem tavaly ilyentájt volt a hozzáépítés és az ablakcsere elött az ablakok fölé betonáthidalókat kellet tenni... Apám kibontotta a helyét megvette idehogzta idekészítette aztán a megbeszélt időpontot a köműves aznap lemondta. Ő megcsinálta, és jobblett mintha egy kőműves csinálta volna. De ez minden itthoni munkában ígyvan hogy Apának mindig van ötlete és még nemvolt olyan hogy nemlett volna jó vagy nemtudott volna megcsinálni valamit legyen az köműves vagy asztalos munka. Ezenkívül azok a szakemberek akik önállóan dolgoznak és nem cégben azok pofátlan árakat tudnak elkérni ugyanakkor néha ocsmány munkát végeznek. Persze nemkell általánosítani, de szerintem még ma is él az az örökérvényű mondás hogy "Ha valamit jóra akarsz megcsinálni akkor csináld magad."


Remélem nemsértettelek meg vagy ilyesmi, de én a példákból így látom, tapasztalom, tudatában vagyok annak hogy Apám különleges ilyen téren és egyik irányba sem kell általánosítani szerintem.

2009. nov. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Van némi rálátásom erre az oldalára is, és tudom, hogy szinte nincs szakmunkás, akivel tisztességesen lehetne dolgoztatni. De sorra olvasom itt a kontár megoldásokat, illetve a családban is hallom. Hogy hangszigetelésnek tegyenek hungarocellt a falra meg ismerős majd megcsinálja a teraszt, nem érdekes, hogy mitől fagyott fel. Csak az bánt, hogy az építészt tapasztalataim szerint kutyába sem veszik.
2009. nov. 20. 23:02
 9/20 anonim válasza:
100%

Értem és nyugi.. véleményem szerint a jó szakmunkások után a következő időben kapkodni fognak, ha teheted alapíts válallkozást, műhelyt, miután emgszerezted a kezdőtőkéd, biztosan jövedelmező lesz.


Ilyen szempontból kivételnek számít, hogy Apám szinte mindent tud, tisztelem érte mert tényleg nagyon "ügyes" ha valamit ő megcsinál az min. 10évig kibírja. Megtanulta az idők során, fiatalkorában még másvolt a helyzet. (48éves, nem mondanámm öregnek) Precízen és gyorsan dolgozik, ha valamit meg akar csinálni akkor a lehető legjobbra és leggyorsabban csinálja. És mégegyszer mondom, amint jobb gazdasági helyzet lesz meglátod értéke lesz a szakmunkásoknak.


Sikerekben gazdag életet kívánok Neked!

2009. nov. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Pénz és hozzá nem értés. Aki ért hozzá az el tudja dönteni, hogy képes-e megcsinálni, vagy szakembert kell hívni.


A férjem családja ilyen barkácsolós és én laikusként az idegbajt kapom tőlük, mert borzasztó igénytelen, sufni tunning megoldást csinálnak, ami a végén sokkal rondább és szarabb, és még néha még drágább is, mintha hívtak volna valakit, aki ért is hozzá. Az én apám is barkácsolós, de amit megcsinál az tökéletes is, viszont azt is fel tudja mérni, hogy mikor kell hívni valakit, mert ezt már nem tudja megcsinálni, vagy éppenséggel megtudná, de jobb, ha olyan csinálja, aki rendesen ért hozzá.


Itt is volt egy ilyen kérdés, hogy házilag építettek rá vályogházra, betonfödém meg kutya füle, aztán Á meg Bé, hogy repedezik a fal, meg kezd összerogyni az egész, most mi legyen. Hát sírni tudnék, az ilyeneken, és hiába rosszindulatúság, meg szeressük már egy mást, de legszívesebben a képébe mondanám az ilyennek, hogy megérdemled bszod, mert ennyi eszed van.

2009. nov. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!