Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyi áramot fogyaszt egy...

Mennyi áramot fogyaszt egy 220V-os kültéri infrás mozgásérzékelő, ha csak éjszaka (sötétben) üzemel?

Figyelt kérdés
Csak a saját -üzemkészenléti állapotából adódó- fogyasztása érdekelne. Honnan tudom ezt kinézni, vagy kiszámolni?

#áramfogyasztás #infrás mozgásérzékelők
2013. dec. 2. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Esetleg adatlapjából megtudható.

Általában, -kiviteltől/áramkörtől függően- 0,1-0,4 Watt a nyugalmi áramfogyasztásuk.

2013. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megmérheted.
2013. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megmérni még nem tudom, mert még beszerzés előtt állok. :)

Udvari világítást szeretnék majd készíteni, és ehhez nézegetem a lehetőségeket.

Még nem döntöttem el, hogy 220V-os vagy gyengeáramú rendszert építsek-e ki.

Gyengeáramból nem igazán találtam a LED-es megoldáson kívül más fényforrást, de egy ilyen rendszer szerintem drágább is mint a 220V-os. A bekerülési költsége biztosan, és a hatásosságában sem vagyok meggyőződve.

A fogyasztás szempontjából szólhatnának mellette érvek, de nálunk gyakorlatilag csak este kellene felkapcsolniuk, amikor haza érkezik -több részletben- a család. Azaz napi 4-5 kapcsolásnál több nem igazán lenne.


A mozgásérzékelő termékek interneten elérhető "adatlapjai" eléggé szófukarok. Vagy én keresek rosszul. :) Magam is hasonló adatokat találtam, mint amit az első válaszoló írt.

Tehát gyakorlatilag 0,1-0,4W között van az infrás mozgásérzékelők nyugalmi/készenléti áramfelvétele.

Köszönöm a válaszaitokat.

2013. dec. 3. 07:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Számolj fél wattal.

A gyengeáramúval se tudod kihozni kevesebbre.

2013. dec. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Arra gondoltál esetleg hogy magad kapcsolod fel és időzítő kapcsolja le, akkor nincs semmi fogyasztás készenlétben?

Pl egy ilyennel:

[link]

Ami a mozgásérzékelő havi kb 40 forintos költségét 9 év alatt vissza is hozná.

2013. dec. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam. Olyan rendszere is gondoltam, mint ami a lakótelepi épületekben szokott lenni a lépcsőházi világítás. Az is hasonló elven működhet, mint az általad felvetett relés megoldás.

Nekem is legalább két ponton kell majd mozgásérzékelő (vagy kapcsoló), mert az udvari kapu viszonylag messze van az épülettől.


Az alapgondolat a mozgásérzékelő általi vezérlés volt, ezért inkább ebbe az irányba keresgéltem, és eddig olyan mozgásérzékelőket láttam, amelyiken volt időzítés is.


Amúgy szerintem ennyi kis luxusért elviselhető a havi 40Ft-os többletköltség. A kérdésem tényleg csak érdeklődés szintű volt, mert nem találtam érdemi infót ezzel kapcsolatban.

Köszönöm a linket is.

2013. dec. 3. 08:06
 7/8 K...László ***** válasza:
Ha valami akciósat veszel Ósanban, tecsóban, annak akár 20-30 W is lehet a saját fogyasztása kikapcsolt állapotban nappal. Ehhez hozzátenni egy méregdrága 16 Wattos ledizzót, ami 100 Wattos izzónak felel meg, az ostobaság. 10 e Ft alattit ne vegyél. A komolyakban már kapcsolóüzemű tápegység van, ami 95%-át hasznosítja az energiának, tehát a relé kapcsolásakor fogyaszt csak egy kicsit, de az 1W-ot sem éri el. Talán relé helyett triak van benne, az még jobb.
2017. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van mikrohullámú érzékelős lámpa, azzal 10-12 méterről is jól tudsz kapcsolni. Két irányban az már 20-24 métert lefed. Nem elég?
2017. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!