Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet betonoszlopot gyártani...

Lehet betonoszlopot gyártani házilag?

Figyelt kérdés
És ha igen akkor hogyan kell?

2013. dec. 2. 18:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
persze. csinálsz egy zsalut fából, hajtogatsz kengyeleket-elkészíted a vasalatot, aztán kiöntöd.
2013. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Csak azért agyalok ezen mert hátha így olcsóbb mintha a tüzépen venném meg.
2013. dec. 2. 18:46
 3/24 A kérdező kommentje:
Hogy néz ki a vas amit belerakok?
2013. dec. 2. 18:48
 4/24 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy én még nem betonoztam. Milyen arányban van a sóder meg a cement?
2013. dec. 2. 18:50
 5/24 anonim ***** válasza:

Nem olcsóbb ha nem százas nagyságrendben akarod csinálni.

Esetleg ha munkanélküli vagy és nincs más dolgod akkor tökmindegy hogy nem csinálsz semmit, vagy ezzel szórakozol.

De olyan sose lesz mint a vibrált-préselt-vasalt oszlop. Ami mellesleg 600 forint darabja.


[link]

2013. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
800 darabot csinálnék kb
2013. dec. 2. 19:49
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
hát anyagár biztos olcsóbban kijönne, de annyihoz kellene jó pár zsalu, mert ha 1-el csinálod, akkor napi egyet tudsz legyártani, mert annyi idő kell kb neki, hogy megkössön, és kiszedhesd a zsaluból...
2013. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha szőlőhöz készítenéd, akkor van már korszerűbb támrendszer is. A beton könnyen törik, persze a vas nem engedi szétesni.
2013. dec. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Sima kerítést akarok majd csinálni belőlük. Ugy gondolom a vibro préselés feltalálása elött is tudtak gyártani normális beton oszlopokat. A 600 forintos betonoszlop az szerintem kicsi meg ott van rajta a 27% áfa meg a szálítási költség tehát lenne egy 210 cm hosszú olszlopom 800- 1000 forintér. Még nem számoltam utána de szerintem ha én ithon gyártanám le őket kb a felébe sem kerülne egy joval nagyobb oszlop.
2013. dec. 2. 22:27
 10/24 anonim ***** válasza:

800 oszlopot otthon, házilag kiöntögetni, elkészíteni? Ha nincs jobb dolgod... Ráadásul számolhatsz legalább 10% veszteséggel, ennyi biztosan lesz, ha még soha nem betonoztál.


Nem számoltam utána, de ha vállalsz ugyanennyi időre valami (esetleg szakmádba vágó) mellékest, akkor azzal lehet hogy több pénzt keresel, mint amennyit spórolsz ugyanannyi idő alatt a betonoszlopok fabrikálgatásával.

2013. dec. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!