Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Inverteres géppel történő...

Inverteres géppel történő bevont elektródás hegesztésnél milyen árammal kapcsolatos biztonsági intézkedéseket kell betartani ahhoz, hogy teljesen nyugodtan hegeszthessek?

Figyelt kérdés
Kaptam egy gépet ajándékba és szeretném használni, de kicsit félek tőle, nem vagyok szakember. Nem rázhat meg az áram? 120-140 A az nem játék. Tudom, hogy a feszültség alacsonyabb, de az áramerősség mégis magas és ez az, ami számít nem? Vagy rosszul tudom?

2013. dec. 3. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ne állj a vizbe hegesztés közben ,de azon kivül ne aggódj.
2013. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:-)) Akkor vissza a feladónak ,v eladás, ha már így indítasz.
2013. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerinted egy személygépkpcsi akkumulátora hány A-t ad le önindítózáskor? Amúgy maximális árammal nem hegesztünk szinte sosem, olvasd el a gépkönyvet!
2013. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: tök mindegy hol állok, ha szigetel a cipő. De pl. meg szabad e hegsztés közben fogni a munkadarabot egy fogóval?
2013. dec. 4. 21:25
 5/8 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszolónak: az ampert nem "leadni" szokták. Az amper a vezető keresztmetszetén átáramló töltések számára utal.
2013. dec. 4. 21:29
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hülye vagyok gyerekek, gondolkodjatok már! Egy kicsit félek tőle, mert nincs tapasztalatom, ennyi az egész. Értelmes válaszokat szeretnék kapni...nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki mekkora szaki...hanem tényekre és tanácsokra...Köszönöm!
2013. dec. 4. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
2-es v ok. Mindent lehet .Meg is foghatod szabad kézzel a munka db-ot. És akár vízben is állhatsz,az igazi életvitelben /nem a benti műhelyben / rengetegszer vízes a beton v a munka db, és soha semmi gond nem volt e miatt. Millió 1 dolgot kell hegeszteni ami nem a benti műhelyben van.
2013. dec. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, ez engem is érdekelne, meg szeretnék tanulni hegeszteni. Találtál azóta bármilyen anyagot, ami effajta munkavédelemmel doglalkozik?


Amúgy ha belegondolok, a munkadarabnak a testcsatlakozás és a pálca közé eső részét nem fognám meg, de külső oldalon lehet hogy nem gáz (főleg száraz kesztyűben). De levegőben, semmihez se hozzáérve meg elég nehéz lehet a varratra koncentrálni, úgyhogy ez engem is érdekel, hogy most akkor hova szabad nyúlni pontosan és hova nem...

2018. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!