Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy hegesszem fel a zsanért?

Hogy hegesszem fel a zsanért?

Figyelt kérdés
Adott egy terasz kerítés elem, amit szeretnék kivehetőre alakítani. Most tartok a munkának a közepén. Vas oszlopok vannak, 2x4-cm és az oszlopok közé 2x2-es profilok vannak hegesztve futóra alul és felül. Kerítéslécek vannak felcsavarva a futóra. Egy ilyen közt csinálnék meg kivehetőre. behegesztettem egy-egy függőleges elemet az egyik közbe, közvetlen az oszlopok mellé, párhozamosan 2mm-re. Betettem egy andráskeresztet, hogy szilárd maradjon. Az így kapott rész még benne áll a kerítésrészben, nem vágtam ki az oszlopokból, hogy a hegesztés ne csavarja el a vasat. Ide szeretnék ajtózsanérokat betenni 4 darabot, a négy sarkára és kiszabadítani az elemet. Ekkor felfelé húznám az elemet és kijön, majd a visszatétetnél visszacsúsztatnám a zsanérokra. Attól félek, hogyha a zsanérok nem párhuzamosak, akkor megfeszül és nem jön ki. Hogy szokták ezt beállítani a hegesztéskor? Egyéb tanácsokat is várok.

2013. dec. 6. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e valami speckó módja a dolognak, de mi úgy csináltuk, hogy először egy ponton odapöttyintettük mindkét zsanért. Aztán felpróbáltuk az ajtót/kaput, hogy mennyire szorul. Ha nem volt jó, akkor csőfogóval viszonylag könnyen lehetett még állítani a zsanéron. Addig állítgattuk, míg jó nem lett, utána lehetett atomra ráhegeszteni a zsanért. Egyetlen egyszer emlékszem, hogy volt egy kis gond, de egy nagyobb kalapáccsal szépen lehetett még utána is némileg mozdítani a zsanér állásán, és utána már azzal sem volt probléma többet.
2013. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ment a pacsi
2013. dec. 6. 17:47
 3/4 A kérdező kommentje:
és ha kiszedem kivágom a kerítéselemet ( benne van az andráskereszt középen, de még csak a helyén van összehegesztve ) és a hegesztéseken átmegyek a villanyhegesztővel, akkor el fog vetemedni szerinted?
2013. dec. 6. 17:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Hy!Nos hogy mire kell odafigyelni?Hogy a zsanérok párhuzamosak legyenek és egy irányban álljanak.

Én úgy csinálnám hogy az ajtó alját kitámasztanám hogy legyen hézag,meg minden oldalra kell egy kis hézag hogy legyen hova nyílnia az ajtónak.ha ezzel megvagyunk ellenőrizünk mindent vízléccel hogy minden függőben van e mert ha nem akkor állandóan nyílni fog vagy csukódni.Ha lemezes zsanérjaid vannak akkor jó mert a széléhez teszel egy egyenes valamit,laposvasat,beállítod ezt is vízléccel(ezeket szorítóval tudod mindenhol rögzíteni,az ajtót is)és lehegeszteheted azt a felét amelyiket beállítottad,majd hozzá már passzol a másik fele is.ha nem fut egy vonalban a két zsanér ami egy ajtó oldalán van akkor már a levétele nembiztos hogy sikerülni fog mert ha szét állnak akkor szorulni fognak ha leakarnád venni őket.Szóval használj vízlécel és valami egyenes vasat és sok szorítot,és hagyj hézagot

mindenhol.

2013. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!