Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel kenjem meg a fióksínt,...

Mivel kenjem meg a fióksínt, hogy csússzon?

Figyelt kérdés
Találtam a padláson egy régebbi komódot, sok fiók szorult, kinyitni se lehetett. Megcsiszoltam egy kicsit a fiókok oldalát, alját, bedörzsöltem viasszal, így sokkal jobb a helyzet. A sínek nagyon porosak voltak, megtisztítottam mindet, már az se olyan gáz, de csak kéne rá valami kenőanyag. Mit tegyek rá? Ruhákat szeretnék tartani a szekrényben, szóval ez is szempont. A vazelin jó lenne, vagy az idővel elpárolog és nem olyan tartós, mint az olaj/zsír?
2013. dec. 13. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Paraffin, gyertyaviasz, esetleg (száraz)szappan.
2013. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tyű, ha a gyertya a sínre is jó, akkor azzal fogom csinálni. Elég, ha a gyertyával bedörzsölöm?
2013. dec. 13. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Szilikon sprével fújd be .
2013. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez is klassz ötlet, nekem nem jutott az eszembe. Kipróbálom a viaszt, mert az van itthon, ha annyira nem jó, veszek szilikon spray-t. Köszönöm szépen az ötleteket!
2013. dec. 13. 19:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Még olyan bajom van, hogy eléggé hangos, ha betolom a fiókot, mert a végén nincs ütköző. Szerintetek, ha feldarabolok néhány parafadugót, és ragasztok belőle a szekrény, vagy a fiók hátára, az megoldaná ezt a problémát?
2013. dec. 13. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Aha, fa ragasztóval jó ötlet a távtartó. A nyikorgás a szorulástól van, ami lehet vetemedéstől is, mivel a padláson szárazság van, nem valószínű hogy bedagadt, inkább ferdén tárolták. Előbb nézd meg, hogy nem mozog-e a szerkezete.
2013. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem nyikorog, hanem ilyen maxi gagyi fém sín van benne, ami hátrafelé hozzáér a hátoldalhoz, ami ilyen vékony kis lap és kong az egész. A szerkezete stabil, egyáltalán nem kajsza vagy ilyesmi. A legjobb lenne kicserélni a síneket, de most arra nincs keret. Viasszal határeset lett az egy fiók, du kipróbálom a szilikont, szerintem jobb lesz.
2013. dec. 14. 09:16
 8/8 A kérdező kommentje:
A szilikon spray nagyon bevált, azóta is klasszul csúsznak a sínek.
2014. okt. 1. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!