Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » KONIX égésjavító használata...

Berkes-Szabó Tamás kérdése:

KONIX égésjavító használata után szükséges-e mechanikus tisztítás?

Figyelt kérdés
A leírásában nem olvastam erre vonatkozó utasítást sem pro sem kontra, viszont más gyártók hasonló típusú termékei kifejezetten előírják a használat utáni mechanikus tisztítást.

2013. dec. 25. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Mióta visszaraktuk a cserépkályhákat(4~5éve),azóta a kezdetektől használok konixot,mechanikust nem.

Viszont hallottam,hogy aki kazánnál használja,ahol vizes fávalis tüzel,esetleg fenyővel,vagy hulladékkal,bútorlappal,-vagy rossz huzatú a kéménye,ott a kátrányosodást mechanikusan,kaparással is szokás letakarítani.

2013. dec. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kb 30 éve fűtök cserépkályhában,de ilyet még nem használtam

Ha jó a huzat,megfelelő a tüzelő anyag ,erre nincs szűkség .

2013. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a melléképületben csak bútorlappal tüzelek(+ vízkereszt után "karácsonyfával"). Oda azért kell.
2013. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy kell. A Konix csak nem engedi letapadni az égéstermékeket. De teljesen lehullani nem fog az összes. Nem árt időnként átkefélni.

Én a kazánt úgy 3-4 hetente átkefélem, a kéményen szezononként egyszer áttolok egy kefét, Konix használata mellett. És hát szokott lejönni elég sok cucc.

2013. dec. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!