Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék kézműveskedni, de...

Szeretnék kézműveskedni, de nem tudom, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itt a téliszünet és nem tudom mit csináljak. Az olyasmi mint gyöngyfűzés, hajtogatás nem nagyon érdekel. Inkább olyanra gondolok ami hasznos pl.: sál kötés.

Szóval tudtok javaslatokat mondani ami "leköt":)

Köszönöm az !értelmes! válaszokat: 14/L^^



2013. dec. 28. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A lányom ennyi idős korában süthető gyurmából készített mindenféle dolgokat (kulcstartó, medál, fülbevaló, gyűrű, stb.) Ajándéknak is jó, tartós is, pl. még a mai napig hordom a kulcstartót.
2013. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mostanság ami titokban menő az a

[link]

De amúgy a sálkötés meg hagyományos kötések horgolások megtanulása sem olyan vészes.Esetleg csinálhatnál olyan képeket amiket varrnak,most nem jut eszembe a neve de mintát felrajzolod a szövetre majd kivarrod a kontúrt és így tovább.

2013. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: ezen már én is gondolkoztam, csak végül kiment a fejemből:') köszii

Második: tudom mire gondolsz, de nekem arra nincs türelmem:) azért köszi

2013. dec. 28. 23:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Hímzéshez nincs türelmed? Akkor a kötéshez sem biztos, hogy lesz. Bár a hímzésből is van haladósabb, pl. a keresztszemes - egyszerű, gyors, mutatós. Vagy a gobelin (nem kell egyből tűgobelinnel kezdeni). Viszont ez elsősorban képet ad eredményül, így nem mondanám "hasznosnak" (nem lesz belőle egyből használati tárgy).

Ami jópofa és egyszerű, az a szalvétatechnika. Majdnem mindent lehet vele díszíteni. Olyat is láttam, aki körömre készített ilyet (műkörömre talán).

2013. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Hímzéshez nincs türelmed?"

Na ne! Végre egy 14 éves lány, aki nem a HÍM-zésről tesz fel kérdést, és akkor te meg rábeszéled?

2013. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Talán nem is az a gond, hogy nincs türelmem, hanem nem látom hasznát... Abból lesz egy "kép" semmi többi, míg ha csinálok egy sálat azt használhatom. De mondjuk attól is függ milyen mintát himzek. Na mindegy majd utána járok a dolgoknak. Köszönöm nektek is:)
2013. dec. 29. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Rosszul látod!

A hímzésnek is van haszna,mert van valami amit te csinálsz,és ha van valami amit szépen és jól csinálsz akkor az emberek büszkék lesznek rád és ezért akár tisztelni is fognak,lehet hogy egy hímzett képet egyszer eltudsz adni valakinek aki pont egy olyat keres.

Mindennek van haszna,kivéve a semmittevésnek,tv-zésnek.

2013. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Á, így már értem. Akkor hajrá a pulcsik felé, vagy amit csak akarsz. :)

Ha kötés, akkor van lehetőség horgolni is. Ez a technika annyiban "jobb", hogy könnyebb belőle kis dolgokat készíteni, amik használhatóak, pl. elég ritka a kötött fülbevaló és azok sem egyszerűek, ellenben horgolva három alappálcát megtanulsz és máris kész. (Sőt, a legegyszerűbbnél csak láncszemsor és kispálca kell és kész a csavart fülbevaló.) Cserébe nem annyira haladós, több az alapszem és nehezebb nagyobb használati tárgyat készíteni vele (bár láttam horgolt ruhát és kabátot is). Viszont bármikor leteheted, nem szaladnak le a szemek, mint a kötésnél.

2013. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam a horgoláson, de a kötésben az anyukám jobban tud segíteni. Lehet, hogy holnap bele is fogok valamelyik "munkába".
2013. dec. 29. 22:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!