Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miből készítik ezt a fajta...

Miből készítik ezt a fajta csillagos álmennyezetet?

Figyelt kérdés
Lehet esetleg otthon osb lapból vagy gipszkartonból készíteni? főleg a széle érdekelne mivel hozzák össze azt hogy kb 5 cm magasra van neki oldala is?

2013. dec. 30. 10:46
 1/6 A kérdező kommentje:

Erről lenne szó:


[link]

2013. dec. 30. 10:47
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni OSB-ből és gipszkartonból is...

Ledek vannak belerakva a véletlenszerűen elhelyezett lyukakba és azok világítanak.

Lehet venni készen elektronikát, ami változtatja a fényerőket, így olyan, mintha tényleg a csillagos ég alatt lennél.

Az oldala azért van, mert a vezetékeket és a vezérlőegységet a gipszkarton alá kell betenni és így ott szükség van a helyre. Továbbá a keret szélén egy ledszalag sor van felszerelve, ami a külső fényt adja...

2013. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 eric_one válasza:

Igazán élethű csillagos égboltot száloptikából készíthetsz. Ez egy olyan műanyag átlátszó szál amelybe ha a fényt bevezeted a végén, akkor csak a másik végén fog kilépni a fény. Persze van olyan is amelyiknek oldalt lép ki a fénye. Itt olvashatsz róla:


[link]

2013. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nehèz lesz leirni de megprobalom, remelem erteni fogjatok! A szelen levo kb 5 cm magas perem ami a ledsor szalagot illetve az elektronikat eltakarja az mibol van/lehet? Nem dolgoztam mèg gipszkartonnal, osb vel sem, szeretnem otthon megcsinalni az egeszet, elektronikat majd veszek hozza meg ledeket is. Nem tudom hogy mibol keszul az az 5 cm magas perem hogyan lehet rogziteni, osb lapnal csereplecbol tudom elkepzelni gipszkartonnal fogalmam sincs, nem tudom mit bir ki egy gipszkarton? Ha a szeleihez csavarozom a cserepleceket, nem torik meg?


Ugy tervezem hogy minden oldala befele ivelt lesz ehhez foleg ha osb hasznalok a szeleihez rogzitem a cserepleceket remelem hogy behajlik es ugy is marad a csereplec ahogy az osb lap szelen az iv megy! Gipszkartonnal nem tudom hogy megoldhato lenne e igy, ezeken kivul mèg szeretnem ha a sarkoknal kb 3-5 cm-el lejjebb lenne az osb lap a kozeppontjahoz kepest, valahogy megfesziteni a tetejet hogy az alja is a teljes feluletén ivelt legyen ezt pl gipszkarton nem tudom hogy kibirná e?! Meg így mar 2 iranybol kellene a szeleire a cserepleceket "meghajlitani"! Szoval az a bajom hogy a szelen nem csak az èle lesz ivelt hanem a lapja is mind a 4 oldalon, a 4 sarka "hegyes" lenne es a kozepehez kepest 5 cm-el lejjebb lenne!


Ha hulyeseg most mondjatok meg :-)

2013. dec. 30. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Üvegszál optikából és egy csomóban van a vége az van megvilágítva 1 leddel.Nekünk is van,az álmennyezetben ami gipszkarton,abbban lettek fúrva apró lyukak és egyenként beledugdosva és szintre húzva.
2013. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy nem lehet 3D-ben meghajlítani, de azért ez elég macerás lesz, ha teljesen kezdőként akarsz nekiugrani.


Én a helyedben maradnék a cseréplécnél, amiből egy téglalap alakot a mennyezetre erősítenék, majd a 2D-ben íveltre vágott gipszkarton vagy osb lapot ráerősíteném.

Mivel az ívek miatt a lap nagyobb, így a cserépléceken kívül maradt felületre fel lehet tenni a külső ledszalagot.

És a csillagos égboltra valóban megoldás még a száloptika is a ledeken túl.

2013. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!