Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Férfiak! Egy ilyen babaágyat...

Férfiak! Egy ilyen babaágyat lehet "újszerűsíteni"?

Figyelt kérdés

Megvenném, mert nagyon jó áron van, de nem tudom, le lehet-e ezt esetleg csiszolni, újrafesteni? Ha igen, otthon megoldva kb. mennyibe kerülne? Mindenképp fehér színűre szeretném!


köszönöm!


[link]


2013. dec. 31. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.


Pár ív csiszolópapír néhány százas, kis higító, egy doboz festék kb 800-1200 ft, ecset meg három nap(egy nap csiszolás, egy festés, egy száradás)....kb háromezer forintból megvan és lehet, hogy sokat mondtam.

2013. dec. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Picit bővebben. :)


Én először is átcsiszolnám nyolcvanas papírral a rácsokat és annak a keretét. Ha a két vége bútorlap és nincs lepattogzódva sehol a laminálás akkor ne csiszolj bele azt elég csak zsírtalanítani (pl nitrohigítóval)és festhető ehhez nem ecsetet ajánlok hanem azt a kis lakkozóhengert. Ha a rácsnál és kerettel a csiszolás megvan akkor portalanítod és ecsettel kezdheted pingálni. Mindig kevés festéket vigyél fel és próbáld minél nagyobb felületen szétkenni. Ha nem takar egy rétegben (nem fog nyugi)akkor átmész rajta még egyszer. Ezt addig ismétled amíg kielégítő lesz az eredmény.És mindent festékboltban szerezz be ugyanis olcsóbban kijössz mintha a nagy áruházakból vennéd, és még szaktanácsot is kapsz.

2013. dec. 31. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is csináltam egyszer hasonlót, meg hát festő is a szakmám. Tényleg nem szabad hülyére csiszolni, csak annyira, hogy meg tudjon tapadni a a festék. Sokan a csiszolást "fáig" értelmezik és az már hiba. Személy szerint selyemfényű zománcot ajánlok, de azt nem bonyolítanám, hogy előtte alapozóval is fesd le, hanem ahogy az előttem írták 2x zománcozd le egy-két nap eltéréssel.. Az is elég az elsőnél ha csak a kopásoknál előfested. Sajnos a bolti ecsetekkel szenvedni fogsz. mert még túl hosszú a szőrük a zománcozáshoz, így hiába hígítod meg az 1 liternyi festéket kb 1 deci hígítóval, az meg fog folyni, mert puha ecsettel nehéz oszlatni függőleges dolgokat.


Mivel feltehetően babát vársz vagy van már inkább vizes hígítású zománcot vegyél, de jó a sima Unitop is, ami majdnem matt, de jól takar. A benzinesektől megfájdulna a fejed. Ez kb 5 e ft-os móka egy jobb (szőrrel teli, nem pogácsakenegető) ecsettel. A lapjait egyébként én is teddizném finom szőrhengerrel miután ecsettel körbekentem.

2013. dec. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elözö hozzászólások jók, amit még figyelembe kell venni, hogy csak olyan festéket szabad használni, aki nem árt akkor sem a gyereknek, ha megrágja - mert az elég gyakran elöfordul és amiben fémadalékok vannak, azok mérgezöek (ha megeszi valaki)
2013. dec. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

oké, akkor erre a fémes adalékra rákérdezek. Nem én várok, barátnőm, és ágyat vennénk neki, ez nagyon megtetszett, de ugye kissé viseletes... szóval akkor csiszoljam meg az egészet, de nem kell fáig, csak hogy megtapadjon a festék, utána fessem le annyi rétegben, hogy szép legyen? és a két festés közt várjam meg, míg megszárad.

a végén kell valami lakk, vagy a festéktől is szép lesz a felület?

köszönöm

2013. dec. 31. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:

ilyenhez biofestékest keress: [link]

a többi oldószere és alapanyaga nem ide való. e miatt sztem teljesen lecsiszolhatod, mert nem biztos a fedése ha egymásra kened őket.

sokkal egyszerűbb lenne egy natúr fát lenolajjal kezelni. ezek a festékek azért drágábbak.

[link]

2013. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!