Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üvegvágót hogyan célszerű...

Üvegvágót hogyan célszerű használni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy olajba kellene mártani???? meg az üveg mind két oldalát be kellene karcolni??? hogy is működik ez? köszi! Totál kezdő vagyok e téren ne röhögjetek ki ha baromságot kérdeztem.
2014. jan. 5. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz egy vonalzót vagy egyenes lécet, ráfekteted az üvegre, melléteszed az üvegvágót (az él legyen a jelölésnél), határozott mozdulattal végighúzod. Az asztal szélére teszed a vágásnál, felülről megtámasztod, a pluszt meg lefelé nyomod a másik kezeddel, és elpattan.


Itt van némi elmélet:

[link]

De a Youtube-on beírod, hogy üvegvágás, és láthatod is.

2014. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
megpróbálom. köszi.
2014. jan. 5. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány technikai alapszabály és fogás. Csak szobahőmérsékletű üveget lehet megfelelően vágni. Az üvegnek tisztának kell lennie azon az oldalon, ahol vágod. Az üvegvágó kerekét picit valóban be kell olajozni (lehet olyat kapni, ami automatikusan olajozza). Úgy kell fogni az üvegvágót, mintha ceruzát fogna az ember, függőlegesen kell tartani és egyenletes nyomással kell végighúzni a bejelölt vágási vonalon (esetleg vonalzó mellett). A végigkarcolás után a lehető legrövidebb időn belül le kell törni az előző válaszadó által megjelölt módon a leesőnek szánt üvegrészt. Ha kicsi és vékonyabb az üveg, akkor a letörést úgy is lehet végezni, hogy a vágásvonal alá egy ceruzát teszünk középtájra, mintegy alátámasztásként. A két oldalról való bekarcolás általában már csak kétségbeesett próbálkozás, ha az egyik oldali bekarcolást követően nem sikerült eltörni az üveget.

Ha nem sikerül, menj el egy üvegeshez és tanuld meg vagy iratkozz be a GM üvegezők tanfolyamára.

2014. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hozzátennék egy keveset

A vágás után nem árt kicsit az üveg alját megkocogtatni a vágás alatt.Ilyenkor kicsit már meg is reped .A mérésnél rá kell számolni az üvegvágó vastagságát ,ez általában 3 mm

Az üvegesek petróleumot használnak ,de jó a csavarlazító spré is .Olajon elcsúszik a vágó .A letörésnél egy határozott mozdulat kell.

2014. jan. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát kicsit fosok ettől,de ki kell próbálni. majd veszek fel vastag kesztyűt :)
2014. jan. 7. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!