Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos fűnyíró kábele...

Elektromos fűnyíró kábele miért "göndörödik"?

Figyelt kérdés

Ahol a géphez van csatlakoztatva, -ami igazából mindig csatlakoztatva van, nem szoktuk szétszedni-, ott kezdett hullámos lenni. Szép lassan évről-évre egyre hosszabb ez a hullámos vagy már-már göndörnek nevezhető rész. Most úgy 2 méter hosszú, a többi még sima, egyenes.

Próbáltam már visszaalakítani, de nem megy.


Miért van ez? Normális jelenség? És visszacsinálható valahogy?



#fűnyíró #kábel #elektromos #göndörödése #hullámosodása
2014. jan. 6. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szóval kunkorodik, meg bondorodik, akár a dezoxiribonukleinsav. Valószínűleg azért, mert korábban fel volt tekerve. Vagy ha nem, akkor nincs ötletem.
2014. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vagy mint a telefonzsinór. De korábban nem volt feltekerve.

És később is csak lazán tekerve a fűnyíró mellé téve.

Úgy értem, a kb. 15 méteres kábel hatalmas karnyújtásnyi távonként összefogva, és lazán a gép mellé téve. Pont az a rész van legkevésbé tekerve, amelyik bondorodik...

2014. jan. 6. 23:15
 3/9 anonim ***** válasza:

feltekerés után, letekerni kellene a kábelt és egyenes marad. amennyiben lerakod a földre a tekercset és úgy húzod ki, akkor hurkok képződnek rajta.

ha nagyon sokszor volt fel le tekerve rosszul, már nem jön ki belőle, mert belül elcsavarodnak az erek.

de felcsavarni is lehet rosszul, hasonlóan.


amennyiben egy dobhoz hasonlóan tekernéd fel-le a kábelt (dobos hosszabbító), akkor nem lenne gondod.

2014. jan. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jól van, hát akkor megerősítettek, mert magam is így magyaráztam, csak olyan szinten van eldeformálódva azon a szakaszon, hogy szinte hihetetlen. Ezért reméltem, hátha más az oka és visszacsinálható. :)


Feltekeréskor látványos hurkok nem képződtek, de biztosan már az is számított, hogy ha kicsit volt megtekerve a zsinór. És mivel a vége a géphez volt rögzítve, nem tudott egyenesbe fordulni. Kár. :(


És az is kár, hogy nem tudok rá megoldást. Elég macera a magát a fűnyírót ki-be pakolni, a hosszú kábelre odafigyelni, kizárt, hogy külön cipeljek hozzá egy tekercselőt. :(

2014. jan. 7. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ha nagyon zavaró, akkor vágd le azt a 2 m-t, és kösd be újra a vezetéket.

Feltéve, hogy nem pont az a 2 m kell ahhoz, hogy elérjen a távoli sarokba.

2014. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Narancssárga színe van, ugye?

Bár az igazi baj az, hogy sosem húzzátok ki a gépből. Mert akkor lenne esélye "kipöndörödni", de így...

2014. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért nem húzzuk ki, mert hozzá van rögzítve valami izével a fűnyíró tolókájához, hogy ha véletlen meghúzzuk, akkor ne a csatlakozót rángassuk, hanem ezt a fityegő izét. És ebből nehéz kibújtatni, így rajta hagyjuk. :(

Amúgy nem narancssárga, hanem a gyári fehér...

Narancssárga hosszabbító van hozzá, az még nem bondorodik, de akkor ezentúl azt mindig le fogom venni róla összetekeréskor.

A gyári fehér meg le van tojva, bondorodjon tovább, vagy majd eztán a rögzített végén kezdem összeszedni. Ha lesz új, annál majd okosabb leszek. :)

2014. jan. 8. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem kép kellene ahhoz, hogy megértsem miről beszélsz. Volt pár fűnyíró a közelemben de soha nem volt problémám a a tekeredő kábellel. Van egy kábel a motortól a kapcsolóig, ott van egy csatlakozó, ebben meg egy sima hosszabbító jön. Előbbi kábel nem tekredetik, az utóbbit pedig mindig kihúzom és rendesen összetekerem. Nincs minek csavarodnia.
2014. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve értem már. Ha nehezen jön ki akkol hagyd, de tekeredni fog. Én mindig leveszem a kábeltartóról a kábelt, bármennyire is nehéz. Ha a művelet közben sérülne a kábel akkor levágom azt a 30cm-t és bekötöm a csatlakozóba újra. Eddig még nem kellett újrakötnöm.
2014. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!