Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » ESD karkötőt ki lehet próbálni...

ESD karkötőt ki lehet próbálni valahogy?

Figyelt kérdés
Kínából rendeltem 200 ft-ért, kíváncsi vagyok, tényleg véd-e. A vezeték nélküli fajta.
2014. jan. 7. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
statikus kisules elleni karkoto, vezetek nelkuli...? az milyen?
2014. jan. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
biztos bluetooth-os...
2014. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ESD - mint electrostatic discharge?


Ha igen, akkor a karkötőd semmire sem jó. Fizika alapok miatt.

2014. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]

Olyan mint itt az első.

2014. jan. 7. 17:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Aminek van földelővezetéke az jó, mert azon lemegy a delej a földelés felé, de elképzelni nem tudom, hogy mazdag nélkül hova mennek az elektronok.


200Ft-ért extra gyanús, de ha linkelsz tipust akkor esetleg rá tudunk keresni a neten.


Amúgy minek neked ESD védelem?

2014. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: pl. egy kondenzatorba, ami aztan lassan kisul magatol. ettol meg a vezetekes nagysagrendekkel jobb.
2014. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1x vágtam már haza RAMot, azt mondták, elvileg ezzel ki tudom védeni, hogy máskor ne legyen ilyen, ha gépek szerelek. Gondoltam 200 ft-ért megér egy próbát.
2014. jan. 7. 18:08
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ugyanilyen, még a matrica is rajta, csak Polsh helyett Bro van ráírva, gondolom a kínai "licenszelés" miatt. :D

2014. jan. 7. 18:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy a vezeték nélküli csuklópántok semmit se érnek. Több típust is kipróbáltunk a kollégákkal, eddig mind átverés volt. Ha szereléshez szeretnéd használni ESD csuklópántot, akkor vegyél vezetékes változatot. Keress olyan típust, amihez csipesz is van és akkor rácsíptetheted a számítógép házának fém részéhez. Ebben a pillanatban egyenpotenciálra kerülsz a géppel, így lényeges csökkenthető az ESD jelenség veszélye. Ha viszont sztatikusan töltődő szerszámokat használsz, akkor ugyanúgy fennállhat a veszély. Sokan nem is gondolnak arra, hogy például a sűrített levegő vagy a porszívó milyen károkat tud okozni egyes alkatrészekben. Ezekben az esetekben szinte biztosan történik ESD jelenség, csak az okozott károk többsége látens marad. Ez azt jelenti, hogy a készülék látszólag hibátlan, hiszen üzemképes, de a sérült alkatrész(ek)nek köszönhetően csökkenhet a berendezés teljesítménye, élettartama, ami előbb vagy utóbb hibához vezethet.
2014. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja utánaolvastam én is, tényleg kondiba megy. Azért mégis. Plusz ha feltöltött a kondig, akkor ugyanott vagy és azt gondolom nem jelzi ki ha feltöltött.


A kérdezőnek: hát ehhez totál felesleges ESD pánt. Egyik kezeddel megfogod a számítógép házat, a másikkal meg a RAM-ot aztán kész. Ha fel is voltál töltődve lement rólad a delej a földre, úgyhogy nem lesz ESD jelenség.

2014. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!