Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miként javíthatnám ki a...

Gungasam kérdése:

Miként javíthatnám ki a konyhai munkalapon elkövetett gyalázatot?

Figyelt kérdés
Szeszt főztem és figyelmetlenségből valamint hibás összeállításból kifolyólag kifolyt a drága pálesz a munkalapra.(ráadásul forrón!)Ugyan hamar észrevettem de mégis későn a forró alkohol megmarta a műanyag munkalapot.Nagyon kivilágosodott színe és ragyás lett. A ragyásságon hosszas polírozással tudtam segíteni de nem tudom hogyan adhatnám vissza legalább közelítőleg a színét. Nehéz lenne kicserélni mert ez valami extra vastag lap egyedi méretezéssel.A folt egy kör alakú edényalátét alatt keletkezett, cirka 23 cm.
2014. jan. 14. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
lehet kapni ilyen lapot, leszabják méretre, könnyű cserélni
2014. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Javítani már nem tudod, vagy cseréled, vagy megszokod a 23cm-es kört.
2014. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
2000wattos Flex-el 1milis vágókoronggal adsz az érzésnek!!!
2014. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kend be az egészet ugyanúgy csak azt a 23 centit ne birizgáld. Egyforma lesz :)
2014. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Körülbelül ennyire "hasznos" válaszokra számítottam...Köszönök minden tanácsot. Végül is magamban már leírtam ezt a munkalapot, csak hát egyáltalán nem olyan könnyű cserélni sőt még beszerezni se!

Ez a munkalap a konyhaszekrény sarkánál , ahol a legszélesebb 110 cm és 3.6 cm vastag, szemcsés antracit szürke. Azon kívül a pereme nem is egyenes hanem a szekrényt követve ferde beugró van benne és mindenhol frankón lekerekített a szél. Az egész két darabból van és egy nagy "U" alakot ír le változó szélességgel. Vagyis a a két darab külön-külön "L" alakú. Az ablaknál keskeny(itt a két db. toldása), a saroknál nagyon széles, a többi helyeken 60 cm széles Eddig még csak nem is láttam hasonlót se, legalábbis áruházakban....Nem csak azért kellene javítani, hogy ne kelljen új hanem mert az új olyan problémás...

2014. jan. 15. 16:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem is áruházból fogod tudni pótolni. Sajnos mese nincs, ha egyedi munkalap, akkor méretre kell csináltatnod újat.



Ha esetleg van maradék anyagod, vagy valahol látsz ilyen munkalapot (legalább színben és mintázatban), akkor van egy megoldásom, ami bár nem tökéletes, de kielégítő lehet. Kell egy négyzetet rajzolni a hiba köré (mondjuk egy 25*25 cm-eset) ezt felsőmaróval vezetőléc mellett ki kell marni, és beleszabni egy pontosan ekkor darabot. Ezt lehet vízálló ragasztóval rögzíteni. Ha jó a pót munkalap darab, és gondosan van illesztve nem lesz nagyon szembetűnő. Csak ugye ehhez szerszám kell, felsőmaró minimum, és ha nem tudod leszabatni a belevaló munkalap pótlékot, akkor egy asztali körfűrész, és akár egy vastagoló gyalu is kellhet.



Szóval ha van színben mintázatban megfelelő munkalap meg lehet oldani. Ha találsz ilyet, keress fel egy asztalost, hogy nézze meg, ki tudja-e javítani.

2014. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6/6! Köszi! nem erőlködöm személyesen. Ha javíttatnám akkor ( mivel a munkalap legvége a hibás) ezt a gázrezsó melletti darabot egészben cseréltetném, ha volna ugyan ilyen színű.

Eltöltöttem a neten kereséssel néhány órát de ezt a színt sehol nem láttam, sőt a vastagságot se. Van 28-tól felfelé minden 36mmm sehol. Egyedül ezt az egy céget találtam aki még a vastagságot is opciósan veszi. Azt hiszem csere az egész. Benne lesz vagy 100 kilóba ....drága páleszt iszom mostanában

2014. jan. 16. 21:42
 8/8 A kérdező kommentje:
A cég: [link]
2014. jan. 16. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!