Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Összeköthetek 2 darab normál...

Összeköthetek 2 darab normál 8 baron üzemelő kompresszort a nagyobb levegőigény miatt?

Figyelt kérdés

Van egy normál 8 baros 50 literes kompresszorom és egy szintén 8 baron üzemelő 24 literes kompresszorunk. A levegőigény sok mivel egyszerre 3 levegős szerszámot használunk. A 24 literes abszolút nem elég az 50 literes pedig folyamatosan megy és valakinek meg kell állnia ameddig rendes nyomásra pumpálja fel magát.


Szóval egy T-idom szerű cuccal szeretném a két gépet összekötni. Ez megoldható? Nem nyírja ki egyik sem a másikat vagy döglik be mindkettő?



2014. jan. 15. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem össze . Én azt gondolom még egyszerre fognak kikapcsolni is .Hisz a nyomás is egyformán növekszik a a tartályokban .Arra gondolok,itt is a közlekedő edények elve működik .
2014. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Hy!

A Te problémád egy nagy tartály megoldaná.A lényeg hogy ezt a nagy tartály amolyan puffertartályként használnád,eleinte sokat dolgozik a kompresszor hogy a nagy tartály feltöltse de utána már nem gáz neki mert csak szinten kell tartania,és ez esetben mindkettőt nyugodtan rákötheted a tartályra.Nagy gyárakban is ilyen puffer tartályokat használnak.

2014. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Össze lehet szerintem is. Nagy tartály szerintem nem jó, mert gondolom te több levegőt használsz mint amennyit egy komplesszor után tud tölteni, ezért a nagy tartály szép lassan kiürülne.
2014. jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg jó az ötlet . Gondolkodtam mar azon hogy jó lenne egy homokfúvót beszerezni ,de ahhoz az en kis komplesszorom nak kevés lehet a kapacitása gondolok én a liter/perc-re. De igy esetleg át lehetne értelmezni a dolgot.
2014. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Látom nem érted a puffer tartály lényegét! :)

Hídd el sokkal jobb egy nagy tartály mint 2 kompresszor egybe kötve!

2014. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem értem . Én azt mondom hogy pl. homokszóró levegőigénye sokkal nagyobb mint az én kis komplesszorom levegőszállitási teljesitménye. Magyarul én több levegőt kell hogy kiengedjek a cső végén ,mint amit a komplesszor után képes tölteni.
2014. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

Ezért kell egy nagy tartály amit megvárod míg megtölt,aztán azt a kompresszor szinten tudja tartani,így nagyobb menyiségben is lehet levegőt használni.Ezt több gyárban is így csinálják ahol levegős cuccokkal dolgoznak.Mellesleg próbáltál már ki kompresszort tartálya nélkül?Aki komolyabb kompresszort vesz ,annak a tartálya is nagyobb.Minél nagyobb a tartály annál nagyobb a teljesítménye annak amit levegőt ki tud fújni.De ha ezt nem hiszed el,nézz nyugodtan utána.

Egyszerű a téma mert van egy kompi ez fújja a levegőt egy tartályba amin van visszacsapószelep és nyomás szabályzó ami kifelé nyit,tehát a tartályban nagyobb nyomást tudsz létrehozni mint ami a kimenő szerszámon(pl csiszoló),ilyenkor a kompresszornak ugyanúgy dolgoznia kell ,de a levegő mennyisége az így már elegendő tud lenni,sajnos ennél jobban nem tudom elmagyarázni,de azt tudom hogy nem hülyeség puffertartályt alkalmazni kompresszorhoz hogy ha nagyobb kapacitást akarsz

2014. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
91%

A nagy tartályosnak is igaza van, de csak akkor, ha szakaszos a levegő használat. Ha nem, és több a három gép átlag levegő fogyasztása, mint a kompresszor légszállítása, akkor egy szippantós kocsi tartálya sem elég, mert miután a nyomás lecsökkent, mindenki leállhat, mert a kompresszor soha nem tudja vissza termelni azt, csak majd ebédszünetben.

A két kompresszoros megoldás, és az így összeadódott tartály kapacitás már jó lehet.

2014. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!