Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztett zárt szelvény...

Hegesztett zárt szelvény szerekezeteket kültéri használathoz (pl előtető, vagy mászóka) mivel illetve hogyan érdemes festeni?

Figyelt kérdés
Hegesztett zárt szelvény szerekezeteket kültéri használathoz (pl elõtetõ, vagy mászóka) mivel illetve hogyan érdemes festeni? Pl kompresszor- festék szóró pisztoly? Ezekböl milyet érdemes venni otthoni használatra? Festékbõl gondolom rozsdagátlo alapozó, de hány rétegben, melyik márka? illetve utána? Zománc festék? Vagy az át se megy a pisztolyon?

2014. jan. 30. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rozsdaátalakító(ha kell) -> alapozó -> zománc. A festékboltban segítenek választani, tanácsokat is adnak.

Ha tisztességes festékszórót + kompresszort akarsz, az egy vagyon, ráadásul ha járatlan vagy a fújásban, akkor még jó csúnya is lesz.

Egy jó minőségű ecsettel többre mennél.

2014. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Azt még hozzátenném, hogy a festék 3/4 része a levegőbe fog kerülni, nem a szerkezetre!

Használj ecsetet vagy hengert, esetleg mindkettőt.

2014. jan. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A festék fele a levegőben elszáll a zártszelvénynél,de így is gazdaságosabb és szebb mint az ecsettel maszatolás,ugyanis ecsettel meg nem tudsz olyan vékony és egyenletes réteget felvinni,csíkos lesz,teleragad az ecset szőrével,csöpög,randa.Egy abszolút kezdő is szebben fest szórópisztollyal.Praktikeres,olajmentes,kínai kompresszornak látszó tárgyakat kerüld el messziről,részesítsd előnyben a régebbi teherautó kompresszorokat,IFA,Csepel,Rába,Zil,ezeket már harminc éve használják festékszórásra,teszel rá egy villanymotort,tartályt,nyomáskapcsolót és kész,vagy megveszed készen 10-20 ezer HUF áron.Kültéri mindenféle vasak festésére én a Hammerit-et használom,eddig elégedett vagyok vele,alapozni se kell neki,6 év garancia,nem drágább mint a többi.
2014. jan. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapozót használj!Én cinkromátost szoktam használni ez viszont nagyon veszélyes!!!!

Szóval felület tisztítás,majdc alapozás és festés és úgy fested amivel kényelmesebb.Szórópisztolyon meg minden átmegy,tudod állítani ezt is rajta,csak természetesen fúj vele próbát.

2014. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!