Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan építsem be ezt bejárati...

Hogyan építsem be ezt bejárati ajtót vályogfalba?

Figyelt kérdés

Körülbelül ilyen ajtó:

[link]


A mester 55 ezerért építené be és bontaná ki ezt a régi ajtót (a gerendákkal együtt). Én soknak találom.


-a belső boltív falazott! kívül csak vakolat van rajta és bepakolt törmelék.

-a két gerenda kivehető, a felső is, bár nem tudom mi tartja a falhoz.


Hogyan építsem be az ajtót, simán pur-hab? Vagy szükség lesz másra is?

Belülre tegyem, vagy kívülre? (50 centis a fal) vagy lehetőleg középre?


Kell még nekem ide bármi is? Nem hiszem, hogy tényleg 55 ezer forint lenne a beépítés.

[link]



2014. febr. 7. 14:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Képek az utolsó link alatt!
2014. febr. 7. 14:03
 2/9 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom:

Egyszerűen kiveszem a gerendákat, leszedem részben ott a vakolatot, kipakolom a törmeléket, így kapok egy megtisztított (falazott!) boltívet:

[link]

(kb)


Ebbe pedig simán berakom purhabbal az egészet és kész.

2014. febr. 7. 14:05
 3/9 anonim ***** válasza:

A PUR-hab nem ragasztó, "csak" helytöltő. "Jobb helyeken" a nyílászárókat szintbe állítják, rögzítik, és csak utána jöhet a hab. De ez az utolsó (és egyben legkisebb) gond.


Ha a fal tényleg vályog, akkor a felső gerendát "csak úgy" kiszedni nagyjából az öngyilkossággal egyenértékű. Semmi sem "tartja a falhoz", inkább az tartja a falat.. :) Ajtó tervezett felső szintje felett először be kellene építeni egy áthidalást (fal vastagságának feléig kibont, áthidaló habarcs-ágyazatba, kötést megvárni, fal másik fele bont, áthidalás be, stb.). Az áthidalók legalább 50cm-rel nyúljanak túl az ajtó szélességén!


Ha az áthidalás megvan, akkor lehet megvágni alatta a falat, és rögzíteni az ajtót (hilti-szalag, ajtóhoz kapott/vett rögzítő profilok, stb.).

2014. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én pont így csinálnám mint a hármas.
2014. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

a második képen, egyértelműen látszik, hogy a fának semmi szerepe nincs és nem tart semmit


a boltív végig van a fal szélességében, az tart mindent.


az fa keret, csak a boltív kitöltésére berakott pár téglát tartja.


szerintem, ha kivenné a fa keretet, csak az a pár tégla esne ki, ami a boltív és vízszintes fa között van

2014. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, szerintem is, bár ha jobban megnézed, a fa egy kicsit szélesebb (10-15 centivel) a függőleges gerendáknál, tehát az a rész biztosan bele van építve a falba, így lehetséges, hogy mégiscsak áthidaló szerepe lehet?


Attól függetlenül, hogy a boltív és a fa közötti téglákat KÉZZEL IS KI LEHET VENNI!!! ..

2014. febr. 7. 19:23
 7/9 A kérdező kommentje:
A boltív már fix, az falazva van.
2014. febr. 7. 19:23
 8/9 anonim ***** válasza:
tedd az új ajtót a megtisztított boltív közepére és a boltra ragassz kemény hungarocellt kívülre, olyan vastagságban, hogy legyen takarása az ajtókereten. Belülről fújd ki pórhabbal a rést. majd a boltív belső oldalára ragassz gipszkartont, hogy takarjon.
2014. febr. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

fa egy kicsit szélesebb (10-15 centivel) a függőleges gerendáknál'''''''''''''''''


szerintem a vakolat mélységéig van odatámasztva a fa keret

2014. febr. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!