Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Esővízgyűjtésről tapasztalatok...

Esővízgyűjtésről tapasztalatok? Fürdésre is jó lenne akár? Mondjuk kútvízszűrőkkel?

Figyelt kérdés
100nm-es a tetőnk. Öntözésre nem, főleg háztartási célokra használnánk, mosás, fürdés, kézmosás, wc öblítés.
2014. febr. 13. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mosásra nem használnám, a gép és a ruhák is érzékeny.

Kézmosásra nem használnám, mert az ember azért mos kezet, hogy tiszta legyen. Én zuhanyra sem használnám, azért ha egy tartályban áll a víz, abban elszaporodhatnak olyan baktériumok és mikroorganizmusok, ami nem biztos hogy jót tesz és alapból nem volt tiszta.

Wc öblítésre (külön vezetékkel) használnám, illetve a nyári időszakban locsolásra, öntözésre.

2014. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan analizálni kellene előbb az összetételét, hogy toxikus anyagok, pl. nehézfémek vannak-e benne. Az a gond, hogy a levegő ma már annyira szennyezett, hogy az összegyűlt első adag a levegőből és a tetőről sok szennyeződést tartalmaz (ólom, horgany és szerves vegyületek). A későbbi adagok lehetnek kellően tiszták. Mindezek mellett persze a por finomságú szilárd szennyeződéseket mindenképpen ki kell szűrni belőle alkalmas szűrőrendszerrel.
2014. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Használnád. Én sokat olvastam utána, nagyon sokat, és végezetül az jött le, hogy az esővíz rendkívül tiszta, max a tetőn levő szennyeződéseket moshatja be, illetve enyhén savas ami jó a mosásnak és a mosógépnek is. Kristálytiszta fehér vízről van szó ami mondjuk úgy 10 ezerszer tisztább mint a Balaton víze amibe 3 éves kisgyerekeket is bevisznek fürdőcskézni! Rendben van, hogy ott a tartály meg léteznek igen baktériumok meg minden, de szerintem (szerintem...) ez nem veszélyes.
2014. febr. 13. 20:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, természetesen beadnám az ANTSZ-hez vizsgálatra mint a kútvízet.
2014. febr. 13. 20:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocs 1-2 es ,de kicsit túl lihegitek a dolgot .

Étkezésen kívűl szinte mindenre jó .

2014. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi amikor nagy hó volt, kíváncsiságból felolvasztottunk pár vödör havat szinte laboratóriumi körülmények között, vagyis idegen anyag nem kerülhetett bele. Borzalmas mennyi korom volt benne. Szűrőkkel szerintem kiiktathatók.
2014. febr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek szíve joga eldönteni miben fürdik, mit használ mosáshoz, stb. Én csak azt mondom, hogy komoly tisztítórendszer nélkül én nem tennék. Nem vasas, nem mangános, nem arzénos és még csak nem is klóros, ez tök jó (elvileg).

A probléma ott kezdődik, hogy hiába vizsgáltatja be az ember azt a vizet, hiszen az folyamatosan cserélődik, az időjárás változik, a tetőn található szennyeződések változnak, a tartályban megtelepedő élőszervek változnak és stb. Nem lehet egy viszonylag állandó vízminőségre számítani, mint egy kútnál.

Én használnám egy viszonylag jó szűrő berendezés mellett, sima kútvízszűrővel max wc öblítésre. Ez az én véleményem, másnak lehet más.

2014. febr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szűrő rendszer nélkül mindent tönkre tesz, vízvezeték hálózat, bojler, mosógép stb..

mi ciszternába gyűjtjük az eső vizet, onnan pedig megy a házba.

mivel olyan helyen élünk, ahol nincs vezetékes víz, így kénytelenek vagyunk kút vízzel és eső vízzel megoldani a dolgokat.

új ház, az első évben semmi gond nem volt, következő évben már szinte mindent tönkre tett..

a fúrt kút 150 méteres, csak nagyon kevés napi max 100 liter jön belőle, szóval javarészt eső víz van a rendszerben.

egy olcsóbb víz szűrő berendezéssel simán meg lehet oldani a problémát, igaz mi egy 300 ezer forintosat csináltattunk,(mikor beköltöztünk és láttuk az egy éves csőhálózatot hogy tönkre tette) hogy inni is lehessen akkor már belőle, 10-20 ezer forintból be lehet építeni két ezer mikronos szűrőt és azokat 1-2 havonta elég cserélni, betétek ára pár száz forint.

inkább ezt a megoldást választanám, mint hogy mindent "megegyen" a víz, nem mellesleg büdös is tud lenni, és rengeteg szennyeződést bele moshat a levegőből.

és egy saját biológiai háztartással rendelkező tó vizet nem érdemes az eső vízhez hasonlítani, ég és föld a kettő.

a tóban lebontódik a káros anyagok nagy része, de egy tárolóban, ahol a hasznos mikrobák meg baktériumok száma szinte egyenlő a nullával, nem hiszem hogy olyan nagy örömmel engedném magara fürdésnél azt a vizet..

egyébként meg minden nap más eső esik, honnan tudod a szél épp milyen nehézfémeket meg egyéb okosságokat hordott rá a cserépre, ez így teljesen kiszámítatlan..

inkább pár tíz ezer bánja, mint az egészsége az embernek.

2014. febr. 14. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Haztartasi celra en a wc oblitest javasolnam. Nem tiszta az a viz. Mi egyebkent ontozesre hasznaljuk.
2014. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kristálytiszta fehér vízről van szó ami mondjuk úgy 10 ezerszer tisztább mint a Balaton víze amibe 3 éves kisgyerekeket is bevisznek fürdőcskézni!"


Tevedesben vagy. Az eso, ami lehullik, keresztulmegy kulonfele legretegeken, es megfogja a szennyezodest. A Balatonnak sajat viztisztito rendszere van, a nadasok es egyeb mikrobiologiai folyamatok a toban. En elobb iszom egy phar vizet a Balatonbol, mint az esovizbol.

2014. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!