Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ki tudom-e fúrni?

Ki tudom-e fúrni?

Figyelt kérdés
Egy saválló,2mm-s lemezt otthoni körülmények között...18mm-s lyuk kellene rá.
2014. febr. 15. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ van-e hozzá szerszámod. 18-as lyukfúróval neki lehet állni, persze nem a pennymarketes verzióval...
2014. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerre 18 as fúróval kell neki állni .

12 es lyuk után már a többit ki is lehet reszelni .

2014. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hy!

igen kitudod fúrni!

Na amire figyelj oda:Pontozd és fúrd elő,mindig nagyobbal ,ne egyből 18-ssal essél neki.

Fúrás közben,jó ha lassú a fordulat és vízzel hűteni kell.Nos ami a fordulatot illeti,Én kézi fúróval úgy fúrnám ki hogy egyet rányomok egyet kihagyok egyet rányomok egyet kihagyok és így folytatom és néha bevizezem.Így ezt teszkós fúróval is kitudod fúrni ha jó az éle.A legjobb megoldás amúgy :kipontozod,előfurkálod mindig nagyobbal és mindezt oszlopos fúróval lassú fordulaton.

Mivel ekkora lyukat fúrsz ehhez vagy viking adaptert tudsz használni amihez megveszed a 18-as méretet vagy veszel lépcsős fúrót,nos mindkettőnél nagyon figyelj oda a lassú fordulatra és a hűtésre(vízzel vagy olajjal)

2014. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az aggodalmaim a következők:

-A hagyományos csigafúróim,mind "HSS" jelölésűek.

-A lécsősfúróm középkategóriás(3500ft volt másfél éve)...viszont a dobozára szintén "HSS" van írva.


A csigafúróimat nem sajnálom...egy mozdulattal újraélezem,ha szükséges,de a lépcsősömet nem merem bevetni a cél érdekében.

---A lyukreszelő vajon "viszi"-e,és nem nyírom ki?

---Ha gáz~forrasztóval szúrólánggal felmelegítem előtte az anyagot,az okoz-e szerkezetváltozást az anyagban,vagy ez nem olyan,mint a "hagyományos acél",hogy valamennyire kilágyul?

2014. febr. 15. 21:50
 5/11 A kérdező kommentje:
Csigafúró készletem van 22-ig(13-raleszedve a szárai a vastagabbaknak)...viszont sehogy nem tudom a mostani munkadarabot az oszlopos alá betenni(50l-s söröshordó)
2014. febr. 15. 21:55
 6/11 anonim ***** válasza:

csigafúróval meg lépcsőssel is kifúrhatod..

én mölleres kínaival fúrtam már durvább dolgokat is,illetve vastagabbakat a lényeg a lassú fordulat és a hűtés.oszloposban finoman nyomva és folyamatos hűtés mellett a lépcsős fúródat nem teszed tönkre! :) Legalább is nekem nem sikerült :) Ha meg csigával fúrod akkor meg annyi hogy mindig csak egy 3-4gyel nagyobbra tágítsad a lyukat,felesleges reszelgetni :)

50literes főző? Ezt már dugdosni kell vagy nem? :)

2014. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel kézifúróval tudod majd csak kifúrni így ajánlom hogy ne állandó nagy fordulaton használd a gépet hanem mindig nyomkodj egy nagyobbat aztán szünet,aztán megint nyomsz ,szünet.És hűtsed.Így menni fog mint kés a vajban csak annyi hogy fúrd normálisan elő!

nem lesz probléma!

Szerintem 13 vagy 16 ig kézifúróval kitudod fúrni,általában nagyobb nem fér bele a tokmányba majd a végét tágíthatod nyugodtan lépcsőssel,de azt olajozd ahogy tudod!!!!!

2014. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem,nem..50 literes söröshordó az "csak"(xD).

14-től 22-ig le van "szedve" az összesnek a szára 13-ra.

2014. febr. 15. 22:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Az akkor nagyon jó!

Akkor csináld azzal,hamar megleszel vele ha fokozatosan előfúrod mindig nagyobbra és nem fogod tönkretenni a fúrószárakat sem.

Üdv!

2014. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó éjt!
2014. febr. 15. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!