Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűtésszerelők, -és mindenki,...

Fűtésszerelők, -és mindenki, aki jártas a forrasztásban. Savállót lehet forrasztani?

Figyelt kérdés

Többször láttam,hogy a vörösréz csöveket,idomokat egy gáz~forrasztó segítségével milyen ügyesen forrasztják a szakemberek.

Vajon lehet egy vörösréz csövet,és egy saválló idomot is így forrasztani?


2014. febr. 16. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen, lehet.
2014. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet forrasztani,de általában nem keverjük a szezont a fazonnal.

Saválló idomot azt avizni szokták,de meglehet co géppel is hegeszteni,vagy lánggal.

2014. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Van ismerős,aki hegeszti a savállómat...

Viszont egy saválló lemezbe(1,5mm-s) kellene "beültetni" egy 18-s vörösréz fűtéscső-darabot. A hatodik szomszédom egy idős fűtésszerelő,még nem próbálta ezt a variációt.

Kedd délután kiderül,sikerül-e.

2014. febr. 17. 08:04
 4/5 anonim ***** válasza:

A savállót lehet, a vörösrezet nem lehet hegeszteni, így azok egyesítése hegesztéssel nem egyszerű.

Forrasztás lehetséges, de talán a hűtéstechnikában mindennaposnak mondható 40%-os ezüsttartalmú pálcával történő keményforrasztás biztos módszer.

2014. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hmmm...

Nos a savállót lehet rézzel hegeszteni.

Én tudom hisz csináltam már egy párszor és csinálni is fogom.

Amúgy az igazi megoldás az lenne hogy szerezni egy tömszelencét amibe beleforrasztanád a rezet és a tömszelence meg menne a söröshordóba :)

Vagy egy menetes véget ráhegeszteni a rozsdamentesre(nem savállóra) ,természetesen ez is rozsdamentes legyen és ennek az ellendarabja már lehetne rézből....

2014. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!