Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért kell a láncfűrészemben...

Miért kell a láncfűrészemben sűrűn cserélni a gyújtógyertyát?

Figyelt kérdés

Rövid idő alatt a 2. gyertya ment tönkre úgy, hogy a központi elektródájukban szűnt meg az érintkezés.


Mi okozza ezt a hibát, túlmelegedés?



2014. febr. 27. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A gép könyvben meg kellene nézni milyen tipus kell bele,

vagy helyettesítő.

2014. febr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A használati útmutató szerint: Champion RN9YC és Bosch WR7DC de ez elírás lehet ezek túl nagyok a hengerhez.


Ezt a típust kaptam a géppel: Bosch USR7AC de NGK CMR7H gyertyával árulják újonnan.

Most vettem új gyertyát: Szerintem elnézte a boltos mert NGK CMR6H adott NGK CMR7H helyett, bár mindkettő ugyanazokkal a gyertyákkal helyettesíthetők.

Majd kiderül, hogy meddig bírja az új gyertya.

2014. febr. 27. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyújtógyertya vezetőképessége sosem szokott megszűnni,leggyakrabban rövidzárlat (gyertyaslussz)miatt van probléma,amit okozhat helytelen benzin-levegő arány vagy gyújtásprobléma miatti lerakódás.Tiszta a gyertyád mikor kiveszed? Ha nem akkor gáztűzhelyen égesd ki,takarítsd ki a belsejét és tedd vissza,ha így ismét jó akkor beállítási vagy gyújtáshiba van.Ha így se jó,akkor a gyertya hőértéke nem megfelelő.Ha a"központi elektróda" el van égve akkor nagyobb hőtűrésű gyertya kell,ha mindig olajos,fekete a gyertya akkor kissebb hőtűrésű.
2014. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen a gyertya tisztítása volt az első dolgom, most ismét tisztítottam, kiégettem de így sincs érintkezés.
2014. febr. 27. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!