Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sürgös! Nem tudom kivenni a...

Sürgös! Nem tudom kivenni a kulcsot a zárból és bezárni sem tudom az ajtót. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A bejárati ajtóm zárjába belülröl, kissé elfordulva beszorult a kulcs. Enyhén mozog, a zárnyelv meg sem mozdul. Próbáltam kivenni a zárbetétet, de nem sikerült. Holnap megyek dolgozni és így nem tudom lezárni a lakást! Kérlek segítsetek, hátha van valami jó tippetek... Köszi

2014. márc. 4. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Lakatost hivj!
2014. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most? Valami más tipp esetleg?
2014. márc. 4. 21:46
 3/10 anonim ***** válasza:
szappanozd meg!
2014. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
olajat próbálj meg valahogy bejuttatni a zárszerkezetbe, vagy egy fecskendővel,vagy szívószállal, vagy amivel tudsz és a kulcsot mozgasd jobbra balra miközben próbáld ki be tologatni. vigyázz ha nagyon erőlteted könnyen beletörik!
2014. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Zár olajzó sprét kell bele fújni
2014. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha benne van a kulcs, nem tud abba belefújni semmit.

Igen, most hívj lakatost! Vannak éjjel-nappal dolgozó szolgáltatók.

Zárszerviz néven is találsz. Különben holnap nem tudod bezárni a lakást.

2014. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hány nyelve van a zárnak? Ha csak egy akkor sürgősen cseréltesd ki!


Ha nem ment tönkre a zárbetét akkor lehet hogy csak kimozdult a helyéről és összeakadt a zárral.

Nyitott ajtónál lázítsd meg ajtó élén a zárnyelv alatt a betétet rögzítő csavart, és próbáld visszaigazítani a helyére a betétet.


Az a csavar egy jó hosszú, többnyire réz csavar. Ha teljesen kiveszed akkor kihúzhatod a zárbetétet. Bele kell raknod a kulcsot és egy kicsit elfordítani, akkor kijön. Neked benne van a kulcs és egy kicsit elfordult, talán pont azért akadt el mert már elindult kifelé. Laza a csavar? Már előtte is lötyögött kicsit a betét? Esetleg kívülről megütötték? Na akkor fújhatod is!



Kis segítség:


[link]


[link]

2014. márc. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok valaszt, kozben megoldodott szerencsere! Az olaj nem segitett... Sajnos szet kellett szedni az egesz zarat. Jott egy ismeros is, aki besegitett.
2014. márc. 4. 23:06
 9/10 A kérdező kommentje:
A zarbetet volt a ludas. De mivel teljesen beszorult, tenyleg csak az segitett hogy kibeleztuk, amit az ajto is megsinylett. De be tudok mar zarni, minden oke!
2014. márc. 4. 23:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez szerencse
2014. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!