Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A vasat mivel lehet összeragas...

A vasat mivel lehet összeragasztani?

Figyelt kérdés
Van egy vaskeretes bukó ablak, amit állandóan lenyitnak, visszazárni elfelejtik, illetve nem is lehet bezárni, mert csak egy dróttal van rögzítve, ami valamelyik nap huzat hatására kioldódott, az ablak lenyílt és betörte az alatta lévő kopolit üveget. Ezért arra gondoltam, hogy valamivel beragasztom, mivel behegeszteni nem tudom. Persze egy társasházról van szó, ahol nincs se lakszöv. se házmester. és így rend sem!
2014. márc. 14. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy a bukó részt beragasztod a keretbe, hogy ne legyen nyitható, akkor arra bármely kétkomponensű ragasztó(Uverapid, Eporapid) alkalmas, de utána tényleg nem lehet kinyitni. Viszont egy lakatos feltehetően tud rászerelni (esetleg hegeszteni) zárat, riglit, határolót stb.
2014. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam, nem akarom ki lehessen nyitni, mert a lakásom ajtaja mellett van, teljesen lenyillik, mivel ami megakasztaná az a vas kar is hiányzik. Amikor esik az eső nincs aki bezárja és végig mossa az ajtómat, meg áll a víz az ajtó előtt. Köszönöm a válaszát.
2014. márc. 14. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Sima sziloplaszt, vagy valamilyen hasonló szilikonkaucsuk alapú tömítő is tökéletesen megfelel erre a célra. Este bekened vele a peremét, bezárod és másnap már nem nyílik. Ha esetleg később mégis szűkség lenne rá, egy sniccerrel körbevágva újra nyitható lesz.
2014. márc. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül is FBS, azt hiszem a neve annak amit ajánlottak, mivel festett a felülete, lehet vele mindent ragasztani, az üvegesek is ezt használják. A lényeg, hogy beragasztottam.
2014. márc. 15. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!