Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Porbeles hegesztővel lehet...

Porbeles hegesztővel lehet autó karoszériát javitani? Hobbi szinten.

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de csak fémtiszta felületen működik és eléggé drága hozzá a huzal.
2014. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden féle hegesztővel lehet karosszériát javítani,csak tudni kell használni.

Az ilyen melókra jobb az argonnal kevert co gázas fogyóelektródás hegesztő(co hétköznapi nevén) :)

A porbeles nem éri meg,ezt csak különleges dolgoknál használnak,de akkor is ha jól tudom használnak védőgázt pluszba.

2014. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező arra a kis barkácsgépre gondolt, ami csak porbelessel működik.
2014. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen arra gondoltam ami csak porbeles huzalal müködik ezel lehet autó karoszériát hegeszteni? mennyire elég egy olyan kis 70dkg os tekercs drót?
2014. márc. 17. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt így elég nehéz megmondani, mert a kasznis munkánál legtöbbször csak pontozol vele, de nekem valahogy mégis hamar elfogyott. Az biztos, hogy ha sok folyamatos hegesztés van (pl. fenéklemez) akkor fogyni fog rendesen.
2014. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

jobban megéri annyi pénzből inkább venni használt co-t és rendbe rakni...

Nem tagadom Én is ezen gondolkodtam mielött gépet vettem volna.Nem tagadom ingyen szereztem kis palackot,és használtan vettem egy gépet 25 ezerért amibe beletettem plusz hűtést meg egy picit gányolni kellett a fejen de ezt idővel cserélem is.Én azt mondom ha normális co-t szerzel azzal jársz a legjobban szerintem,mert azzal könyebb megtanulni a hegesztést is,minthogy egyből probelesre ugornál neki mert az valami olyasmi mint a bevontelektróda,de ezt is védőgázzal szokták használni és nem sok helyen használnak.Ami a gépet illeti az amper ami mérvadó és hogy azt hány % -kon tudja teljesíteni a bekapcsolási idejét.

Porbelesnél salak képződik,drágább a huzal és hamarabb el is fogy mert egy tekercsen nincs olyan sok mint a normál huzaloknál.Szóval megéri inkább valami kicsi használt gépet beszerezni.Viszont ott érdemes tudni hogy mikor milyen baja lehet a gépnek,pl a spirlájában megyűrődik a huzal vagy már cserés stb....

2014. márc. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!