Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy motor régi festésére...

Egy motor régi festésére ráfestettek néhány éve és azt szedném le. Próbáltam neolux higítóval, ami ha lassan is, de oldja, de azért elég sziszifuszi. Melyik higító agresszívabb, persze nem annyira, hogy az eredeti gyári réteget is felmarja?

Figyelt kérdés

2014. márc. 25. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Régi, makacs festékrétegek eltávolítására használjon Kromofagot! Nem marad el a siker!!!
2014. márc. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hagyományos Kromofág nagyon szépen lepucolja lemezig - itt meg a kérdés, hogy hogyan lehetne megtartani a gyárit.


Nehezen. Higítóval törölgetve lehet talán eredmény, de a régebbi motorokat ugyanazzal a technológiával (anyagokkal) festették a gyárban is, amivel házilag festett az ember. Azaz valami egykomponensű festék, amit meg fog marni a higító is várhatóan.


Nem tudom milyen moci, de ha mondjuk Pannonia és a gyári feketét akarod elővarázsolni, akkor szerintem készülj az újrafestésre: gyárilag alapozó nélkül, egy rétegben festették ezeket a motorokat - pl. a lámpafejről úgy fog lejönni a gyári festék, mintha kergetné a tatár...

2014. márc. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Volt hasonló kérdés, ott előkerült a benzin - az csak akkor válna be, ha flakonos, nem benzinálló festékkel lenne ráfújkálva. Itt gondolom nem ez a helyzet.
2014. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neolux higító szépen lehozza a fetéket és a régit nem bántja, csak nagyon lassan megy. Gondolom van olyan higító, amelyik jobban oldja. Én a Nitróra tippelek.
2014. márc. 25. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam ma délelőtt: gyári MZ festés fölé kent régi (1993 előtti biztosan) piros festék. 4 réteg papírtörlő a festett részre, azt átitatni higítóval, 10 percre rajta hagyni, utána rossz pólóval/lepedővel ledörzsölni - és már látszik is a gyári.


Legalábbis az enyémen.


És ne szipákold be a nitrohigítót, vegyél fel maszkot. De nem porvédőt, hanem nitróhoz való rendes (igaz drágább) maszkot.

2014. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2014. márc. 25. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!