Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezt a márványkerítést hogyan...

Ezt a márványkerítést hogyan vagy milyen módszerrel lehet megtisztítani?

Figyelt kérdés

A képeken látszik, hogy a moha meg a kosz eléggé lerakodott a márványlapokra és a fuga részhez is. Hogyan vagy milyen módszerrel lehet ezt olyan szépre kitakarítani, mint az a harmadik képen is látszik? Nem akarom a márványt sem megsérteni. Hatékony és nem túl időigényes megoldásokat várok tőletek.


[link]

[link]

[link]



2014. márc. 28. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Magasnyomású mosóval. De az ilyen kis vacakokat (értsd: háztartási jellegű masinák, nem ipariak) nem ajánlják napi 20-25 percnél tovább használni a helyi Karcher márkabolt eladója szerint - a moha meg nagyon tud kapaszkodni.

Szóval magasnyomásúval, szépen, nyugodtan, óvatosan, egyszerre akkora szakaszt ami belefér az időbe.

2014. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most ezért az egy feladatért nem szeretnék ilyen eszközt vásárolni. Más megoldás lehetséges?
2014. márc. 28. 18:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs a baráti körben senkinek? Nem kell venni, sőt, ha úgy van a gazdáját is áthívhatod egy sörre közben. Sörözés és kerítéspucolás - egész jó szórakozás ilyen szép időben mint ma... :D


Én más módszert nem tudok - itthon a 15 éve "zöldülő" betont mostam le vele. Most meg az a baj, hogy nagyon világos lett. :)


A mohát végülis le lehet vakargatni a betonról, utána megpróbálni drótkefével a "fugákat" kitakarítani, a márványt meg acéldörzsivel - de ez roppant időigényes és elég bizonytalan mód lenne.

2014. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálok valakitől szerezni, de ennek is több fajtája létezik. Ha csak valami gyenge vízlökésű gépet tudok szerezni, lehet, hogy le sem viszi. Nem tudom, majd tovább gondolkodok és érdeklődök. Köszönöm a segítséget és az ötletet! :-)
2014. márc. 28. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz szerezni ilyen anyagot az leszedi a szmötyit a kerítésről sima sikár kefével is(síremléken teszteltük).

Würth: BMF tisztító folyadék.

2014. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ballagj be egy gépkölcsönzőbe és bérelj egyet egy napra. Ha kész vagy ezzel kezeld le [link] Műkő kerítés-fedlapoknál nekem nagyon bevált (persze az ahhoz való anyag!).
2014. márc. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!