Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Erdőbe a kisebb köbcentis...

Erdőbe a kisebb köbcentis könnyebb láncfűrészeket érdemes megvenni, vagy maradjak a normál méreteknél amit árulnak amik erősebbek Le-ben is?

Figyelt kérdés

2014. márc. 28. 21:43
 1/8 anonim válasza:

Kis ccm-eset kizárólag otthoni hobbi gallyazásra lehet használni még gond nélkül, nekünk is volt egy kis teljesítményű amit talán 30ért vettünk a Románoktól, otthon a keskeny darabokat elvitte simán, erdőbe viszont lefüstölt 10perc után.


Erdőre ezért is kell nagy teljesítményű

2014. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fát lopni elég a kicsi! Kisebb súlyt kell cipelned és egyszerre úgyis csak keveset vágsz ki! Nem olyan nagy a Lada csomagtartója!

:D

2014. márc. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tagadom teszkós gépen vacilálok,van egy nagyobb,de azzal dönteni,izmosabb ,mert nehéz a gép is.

Hál istennek odáig még nem jutottam el hogy a fát sunyiban kelljen vágnom! :)

2014. márc. 29. 11:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Sose lehessen tudni!

:D


Bár aki erdészettel foglalkozik, jobban otthon szokott lenni gépek terén is, ezért volt fura a kérdés.

2014. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tesco-s, 20 ezer Forintos vackokat ne vegyél. Maradj a minőségi fűrészeknél, azokból is van kicsi:

Stihl, Husqvarna, Hitachi, Dolmar.

2014. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vennék szívesen sthilt,de a teszkós is megteszi,sajnos sthil-re nincs pénzem,így megteszi a teszkós is,na meg vigyázok rá és normálisan karban tartom,annyira nem gáz...Csak kisebbet akarok venni pluszba hátha azzal könnyebb lenne dönteni ha lenne pár fa amit ki kéne egy ismerős birtokán.
2014. márc. 29. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Te tudod... Mi is próbálkoztunk olcsó fűrészekkel. Az rgyik garancia lejárta után sült be 2 héttel, pedig még picit sűrűbb keveréket is kapott, biztos, ami biztos alapon. Ez egy Partner volt. Volt 2 Stihl koppincs is, na azoknak minden héten volt valami baja. Volt még 1 Obi-s, már nem tudom a nevét, na az is garancia lejárta után szarrá ment. Ennek a főtengelye adta meg magát. Végül ezt a sok szemetet megunva lett véve 2 Hitachi. Na ezek mikor szezon van, mennek reggeltől estig és 2 év alatt csak a csillagkereket kellett cserélni mindkettőn , meg kaptak 1-1 gyertyát a láncokon és a vezetőkön kívül.

Szerintem jobban megéri venni egyszer egy jót, mint. államdóan cserélgetni az olcsó szutykokat, amik természetesen akkor mennek tönkre, amikor a legnagyobb szükség lenne rájuk.

Egy régebbi márkás, használt fűrész is jobb vétel ezeknél.

2014. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én nem tagadom 12 ért vettem a strausz erős fűrészemet,eddig egy csomó mindent összevágtam vele,az élezésen kívül baj nincs vele.

Be is járattam rendesen,és makita olajat használok bele,na meg nem iparszerűen használom,az árát rég kidolgoztam.Nos ha minden évben veszek egyet akkor 5év alatt 60ezrembe kerülne ,60 ezerért nem lehet jó sthilt kapni.Pedig idővel majd szeretnék.de amúgy elég nekem 2 mert ha egyik megadná még is magát ott a másik,Én ezzel nem szórakozom,ha kell szervizelem azonnal.Tudom 100% kínai cucc,de annyira nem trágyadombok! :)

2014. márc. 30. 03:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!