Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lambéria alá lehet valami...

Lambéria alá lehet valami szigetelőt tenni? Milyet?

Figyelt kérdés

Szóval a bejárati ajtót szeretném lambériáztatni kivülről. Nagyon régi ajtónk van, tehát ez a középen ablakos, lepukkant...Van rajta egy hatalmas lyuk is, gondolom régen ilyen levélbedobó volt, azt az előző lakó kivette és kivülről letapétázta ilyen öntapadós tapétával az egész ajtót. Tehát minden hang behallatszik és jön is a hideg. A gyerekszoba közvetlenül ott van a bejárat mellett, igy ha nem a hangokra majd a hidegre felkel szegénykém.

A lambéria és az ajtó közé lehet valami szigetelőt lenni? Hungarocell?


2009. dec. 21. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezzel a toldozás foltozással már annyit pénzt kidobsz, hogy egy új ajtó kijönne belőle.


én a levélbedobóba tettem hungarocell tömböt, de semmit nem ér. még azt is hallom, ha a lépcsőházban fingik valaki :)


meg sztem érdekesen mutatna a lambéria a bejárati ajtón.

2009. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen tehetsz közé szigetelő anyagot mindegy mit lehet üveggyapot, kőzetgyapot, vagy hungarocell is. És ha kicsit ügyes vagy valószínűleg még szép is lesz, vannak gyári bejárati ajtók is lambériából.
2009. dec. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ceri ***** válasza:
100%

Én javítottam. Kívül lambériás volt már eleve. belül lemez borítás, a közepén kis kinéző ablak.

Belül minden télen folyt rajta a víz a lecsapódó pára miatt. Alul már rohadt a víz miatt. Szóval nagyon rossz volt a hőszigetelése. Én szigetelésnek 1cm hungarocell használtam, a korhadt farészt kivéstem és kifújtam purhabbal, végül az egészet farostlemezzel beborítottam. A kis ablakba még 1 réteg üveget raktam, végén lefestettem. Azóta sem az ablakon sem magán az ajtón nincs víz, ami azt jelenti, hogy az eredetihez képest nagyon jó lett a hőszigetelése.

Viszont nem hinném, hogy ez a hideg idő alkalmas lenne ilyen munka elvégzésére, mert ha jó munkát akarsz, akkor szerintem az ajtót le kell venned. Szerintem nyáron csináld. Addig is ideiglenesen a lyukba vágj be 1 hungarocellt. ha vetemedett az ajtó, akkor ragassz rá, vagy a tokra szigetelő csíkot, mert ott tud kimenni a legtöbb meleg. (Áruházak barkács részlegén, vagy barkács boltban kapható.)

Látni kellene azt az ajtót.Ha kívül belül sik akkor elég macerás lenne közé szigetelést tenni. kellene rá keret meg bordák a mire a lambériát teszed, a bordák közét meg kitölthetnéd hungarocellel. Ha az ajtód már eleve olyan, hogy kívül vagy belül van rajta beugrás, tehát nem sík, hanem mondjuk körben a kerete vastagabb mint a közép része, akkor oda tedd a szigetelő anyagot.

2009. dec. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hungarocell macerás ,pontosan kell vágni,kőzet gyapot vagy szivacs,tompítja a hangot és szigetel is .A hungarocell nem tompítja a hangot.
2009. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ceri ***** válasza:
100%
Az igaz, viszont a hungarocell nem szívja be a vizet, ami ilyen helyen szinte elkerülhetetlen. Ha pedig vizes lesz a szivacs akkor vége a szigetelésnek.
2009. dec. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat!


Igazából a testvérem aztalos és február körül jön haza külföldről, akkorra terveztem ezt 'megszerkeszteni' , bár Ő még nem tud róla :)

Ezt a kőzetgyapotot hol lehet beszerezni és milyen árban van?

2009. dec. 26. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!