Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 40 ezerért "csatornázás"...

40 ezerért "csatornázás" anyagár nélkül úgy, hogy én ásom fel a munkagödröt is, nem sok ez így?

Figyelt kérdés

20 méter a lakótér bejárata a bekötőcsonktól (csak a kerti összefolyó), tehát oda kell 20 méternyi 110-es pvc cső és egy 1 méter mély munkagödör.


A lakótérben 4 lefolyó lesz és egy nagyon vékony betonalap van, én még ezt is feltörném és megvenném az anyagot.


A szakinak csak össze kellene cuppantani a csöveket és maximum ledöngölni az alját. Betonozás sincs az árban.


Lehúzás, vagy ez ennyibe fáj?



2014. ápr. 17. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha kizárólag csak a szakmunkát kell megcsinálni,azaz megfelelő szintben lerakni a csöveket,a kért összeg negyedét tartom elfogadhatónak .Lefolyóként kérjen 1500 öt,

4 e.pedig legyen a hosszanti cső lerakása .

2014. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kovpet ***** válasza:
Kérj ajánlatot 2-3 szakitól és kiderül.
2014. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de hol érem el ezeket a szakikat? Bicskén vagyunk egyébként.
2014. ápr. 17. 16:20
 4/10 kovpet ***** válasza:

Nekem gugli adott találatokat. Vízszerelés, csatorna, épületgépészet, ilyesmit kombináld Bicske megjelölésével.

Vagy nézz helyi (reklám)újságokat, szoktak hirdetni az ilyenekben is a szakik.

2014. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ha kiásod a gödröt, felvered a betont, megveszed az anyagot, akkor miért nem csinálod meg a csövek "összecuppantását"?

Igazából tényleg nem nagy dolog, tedd homokágyba a csöveket, adj neki 1% lejtést, és jó lesz.

2014. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, megtenném, csak az anyós házában élünk és "szakemberre akar bízni mindent" de fizetni már nem akarja.

Szóval... Kemény dió. A lakrészünk autonóm, de az a csatorna ami a kertjén fut végig, azért szerintem visítana ha egyedül csinálom. Ez van. Ötlet esetleg? Hívjam ki egy ismerősömet, hogy játssza el a mestert?

2014. ápr. 17. 19:37
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy 20 méteren keresztül azért el lehet kúrni a lejtést, nem? + tisztítónyílás is kéne.
2014. ápr. 17. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Hívd el egy haverodat akit nem ismer, beszéljétek meg hogy 30-ért megcsinálja és te leszel a segédje, a mamitól kérjétek el a részét, aztán szétdobjátok a pénzt!

:D


Ha van vízmértéked, akkor nem szúrod el a lejtést, a tisztító nyílásnak pedig megfelel akár egy "T" idom is zárósapkával. Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor építhetsz aknát is, de még akkor is felesleges, ha esetleg 20 évente ki kell ásni egy dugulás miatt.


A szakikról meg inkább ne is beszéljünk. A fele önjelölt szakember, számla nélkül dolgozik és a garanciát is lesheted. A saját munkádra meg örök élet garancia van, hiszen neked kell megcsinálnod ha elszúrod, de legalább nincs kit szidni!

:)


Szerintem.

2014. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, rendben, hogy drága az anyag, de 40-ért (és ez még az anyagáron kívül van)konkrétan 27-ért van most sarokkád egy b betűs áruházban + 6 a wc csésze, 5 a tartály, a szifonok, meg pár méter vízvezeték is meglenne, szóval 40 ből nekem kijönne szerintem az egész vízesblokk ha a csaptelepeket nem nézzük....


És nagyon nem mindegy. Így meg, hogy betont törnék, meg ásnék is előre pofátlanság ilyen árat mondani. szerintem. de amúgy a többi szaki is 30-40 körüli árat mond. Mondjuk elhiszem az ilyen árakat ha tényleg szaros csatornát kell feltúrni meg a 20 éves fosköves csövekre kell új idomot kötni, de én a helyükben örülhetnék, ha tiszta anyaggal dolgozhatok. Na mindegy.


Valószínűleg ez lesz.

Homokágy helyett jó lehet a sóder?

2014. ápr. 17. 20:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha elég finomra rostálod, akkor jó lehet a sóder is.

A 40 rugó félnapos munkáért elég húzós.

Ha magad csinálod, akor azért kérdezz utána méreteknek (kiállások helye, csövek mérete), mert az hasznos tud lenni, ha be is lehet kötni a dolgokat.

2014. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!