Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy betemetett kút a...

Van egy betemetett kút a kertünkben, négyzet alakú beton gyűrűzéssel. Ki lehetne ásni? 20 éve biztosan nem használták, tehát ha szennyvíz volt is benne, már biztosan nem fertőző. Öntözésre kéne.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 21:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja igen, a szomszédnak van víz a kútjában. Nem tudni miért temették be, kiöregedett gazdák laktak a házban 20-22 éve.
2014. ápr. 24. 21:38
 2/19 A kérdező kommentje:
Gondolom szükség lesz egy beülőre, vödörre, alpinista kötélre, csigára? Mert gondolom minimum 10 méteres a kút.
2014. ápr. 24. 21:49
 3/19 anonim ***** válasza:
Kútásó biztosan kitisztitaná.Nem lenne olcsó ez .
2014. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Házilag szeretném. Ráadásul biztosan nem is illegális ez...
2014. ápr. 24. 22:04
 5/19 anonim ***** válasza:
Nálunk apám temette be 15 éve, aztán 2 éve megtaláltam (megkerestem) a legfelső gyűrűt. Elkezdtem kiásni, de fél méter után már hallani lehetett a víz csobbanását, mert a törmelék laza volt, ami felakadt a beszerelt hidroforon. Ekkor megálltam és hívtunk kúttisztítókat, aki 60e-ért kiszedték a 2 köbméternyi törmeléket. Csak kötélbiztosítással lehet kitisztítani, mert a törmelék megindulhat és alákerülhetsz. Tudom, hogy van érzéked hozzá, de ha nincs segítség és kötélbizosítás (állvány), akkor életveszélyes. Na mindegy, azóta a 7 méteres kútban 2,5 m-nyi víz van és kihúzhatatlan.
2014. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Így nézett ki amikor azt mondtuk, hogy csinálja az akinek 2 anyja van - vagy szakember.


[link]

2014. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez komoly :)

Mindenképpen vásárolnék hegymászó kötelet és hegymászó beülőt, és egy acélgerendára erősítve ereszkednék.


Lehet, hogy itt is ez a helyzet, kicsit amiatt aggódom még, hogy a feltárás miatt a környező kutak vízét beszennyezhetem.

2014. ápr. 24. 22:15
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy szóltál, hogy ez ilyen veszélyeket is rejthet, de egyébként nem teljesen értem. Kimosta a víz a földet a kút aljáról, vagy már eleve a feltöltésnél akadt fel a törmelék ott?


Köszönöm a képet. A mi kutunkban most tulipánok vannak :) Elég jó nedves a föld, szóval lehetséges, hogy van alatta víz. (sőt biztos)

2014. ápr. 24. 22:21
 9/19 A kérdező kommentje:

Most találtam egy tanulmányt miszerint itt (zsámbék) a talajvíz már 3 méteren is megjelenhet.

Van egyébként egy 2 méteres pincénk, az nem vízes. de 4 méteren már biztosan lehet valami.

2014. ápr. 24. 22:27
 10/19 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy kút?

Mert nálunk a kertben van egy négyzet alakú beton "lyuk", ami kb 2 méter mély (1x1 széles), és az alja is beton, tehát nem kút.

Nem tudom, mit tárolhattak benne, mihez készült, mi zöld hulladékot tárolunk benne.


És ha szennyvizet tároltak benne régen, akkor abból te tuti nem fogsz vizet húzni. Vagy szerinted keverték a szennyvizet a talajvízzel?

2014. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!