Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy napkolektort szeretnék...

Arpiocsi kérdése:

Egy napkolektort szeretnék csinálni lapradiátorból. A kettőbe vágott radiátornak melyik felét tedyem a nap felé;?

Figyelt kérdés
asima vagy belső ondulációs felét a meghajlitott lemezekkel?

2014. máj. 6. 17:22
 1/8 anonim válasza:
teitt nemcsajozol
2014. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
lefested feketére, és nyilván a nagyobb felületet mutatod a nap felé. Hamarabb melegiti fel benne a vizet
2014. máj. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Föltétlenül fontos e hogy expanziós tartályt tegyek hozzá,vagy aznélkül is jó lessz?A tetőre szeretném fölszerelni zárt rendszerrel és összekötni a fáskazánom meglévő höcserélőjével.Köszönöm.
2014. máj. 7. 04:58
 4/8 anonim válasza:

Hááát szerintem ha levezeted (tud lecsapódni a viz) akkor nem kell nyomás kiegyenlitő tartály vagy szelep. (egy biztonságit tennék rá, de 100 fok fölé nem fog forrni szerintem) Közvetlenül alátennék egy hordót, hogy azt is érje a nap, igy van melegviz sok, és ennyi. Ez a konstrukció arra jó, hogy nyári napokon melegvizben fürödj este :)

Én most egy napelemes táblát akarnék belőni otthon, ami autó akksikat tölt, és tudom használni pár dologra.

2014. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha már feltölti az akksit, onnantól egy konverter és 220V.

Hogy gondoltad am a kivitelezését?

2014. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerinted pompa nélkül megfordule majd a víz ?
2014. máj. 8. 06:53
 7/8 anonim válasza:
Tágulási tartály nélkül robbanni fog!
2014. júl. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Pompa nélkül nem fordul meg a víz, csak akkor, ha a napkollektor alacsonyabban van, mint a tartály.
2014. júl. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!