Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 84nm-es 20 éves panel...

Egy 84nm-es 20 éves panel lakásban a villanyvezetékek cseréjét mennyiért csinálják meg a szakemberek? A falban műanyag csőben vannak a vezetékek, tehát nem kell vésni.

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Pár százezer forint. Kérj ajánlatot egy helyi szakembertől!
2014. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak TE szerinted nem kell vésni:(( Ha valami kókler csinálta anno térden hajtott könyökökkel simán lecumizod magad már a kihúzásnál is. Behúzni meg nem csak az első kanyarig tudod. Van ilyen is sajnos. Én ugyan már vezetékeztem át pár panelt de olyannal még nem találkoztam ami teljesen csövezett lett volna(nem jelenti azt hogy nincs) Inkább csak tájékoztató jelleggel írnám, tavaly 54m2 panel kb 20 szerelvény, elosztó, gyengeáram. Kompletten 170+fa. De ez tavaly volt, most meg ugye minden sokkal olcsóbb lett:))

Villszer.

2014. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

20 éveset nem muszáj cserélni.

Kötések, elosztók ellenőrzése után még minimum 25 évet illik bírnia. (5-10 évente felülvizsgálat mellett.)


A világítás vezetékeit pedig a korszerű energiatakarékos fogyasztók alacsony áramfelvétele mellett, abszolút felesleges. - Ezzel kb. harmada megtakarítható a teljes csere értelmetlen költségének.


Klímához, villanysütőhöz persze kellene direktbe kötött új vezeték.

2014. máj. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenféle képen ki akarom cseréltetni a vezetékeket, mert betonig le kell pucolni a lakást és inkább most mint amikor már beköltöztem.Meg új koax és UTP kábeleket is be szeretnék köttetni minden szobába.
2014. máj. 14. 08:30
 5/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
Elnézést, ha félrebeszélésnek hangzik, amire felhívom a figyelmed! Az árat simán meg tudod kérdezni az ilyen hirdetések alapján! Ami ennél sokkal fontosabb, hogy olyan megoldást keressél, ami a lehető leghamarabb készül el, mert ez iszonyatos porral és zajjal jár! Nálunk most zajlott egy ilyen felújítás a házban, amiből hatalmas bonyodalmak lettek! Még itt sem lakik a tulaj, de már kb. 50 ember feni a nagykést, ha egyszer beköltözik! Ezt mindenki tudja, hogy nagy munka, de az nem okos, ha másfél hónapig ezt hallgatja az ember! Tehát a sebesség és az ár arányát így próbáld intézni!
2014. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem 1 hónapom lesz az egész lakásra.
2014. máj. 15. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!