Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kezd elegem lenni, rakjam le...

Kezd elegem lenni, rakjam le én a csöveket? Mi a titka?

Figyelt kérdés

Kis házat csatornázunk a barátnőmmel a kert végében, (régóta ott áll) hogy külön lehessünk a családtól.


40 ezret kérne a munkáért a mester úgy, hogy én törjem a betont meg én ássak, na gondolhatjátok mi a véleményem.

Az anyagár 35 ezer.


Szóval szerintem megveszem a csöveket, összerakom én.


A kerti összefolyóig kellene elvinni a csöveket. 15 méterre van a háztól, két téglából kirakott aknán kell keresztülvinni, az összefolyó aknába nem tudom hogyan tegyem be a csövet. Onnan méterenként 1 centi lejtéssel és téglákkal, cserepekkel alátámasztva megy majd a cső letaposott földön 15 métert a kisházig, ott 30 centire lesz a beton alatt.


Ott is feltöröm a betont és összerakom a csőkígyót, wc, mosógép, mosdó, kád, mosogató, ezeken a pontokon kell bevinni.


Van valami titka a dolognak? Megszereztem a mester által összeírt listát, szilikon ragasztó és vinylfix is van a listán.


A csöveket hogyan illesztem össze? Hogy néz ki az alátámasztás beltéren? A földet simán visszalapátolom rá? Rábetonozok? A kiállásokhoz van valami?

Ahogy már kérdeztem, az összefolyó aknába hogy vigyem be a csövet? A tisztítónyílást milyen magasra tegyem? (kerti csap aknába tervezte a mester)


Köszi.



2014. máj. 13. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
szakma az szakma! Nem is kér sokat, tehát ne fogj hozzá! Semmit nem tudsz...
2014. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jó de 40-ért még én ásikáljak 15 métert meg törjem fel a betont a mesternek? Komoly?

40-ért úgy volna ez rendben, hogy beengedem a mestert, leülök a teraszra, felássa egy segédmunkással, feltörik a betont, berakják a csöveket (amik 35-be kerültek) visszatemetik, aztán odaállnak elém, hogy főnököm, kész vagyunk.


Legyen esetleg az, hogy belemegyek ebbe a pofátlan játékba, de nap végén közlöm, hogy elhagytam az egyik húszezresem és csak egy 20-ast tudok adni?

2014. máj. 13. 22:39
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, szakma az szakma, de már egy ideje rágja az agyam ez az egész és nem hagy nyugodni, hogy két sarokkád árát ott kell hagynom csak azért, hogy valaki összelegózzon egy csatornát iszonyatosan felhasználóbarát, easy-install darabokból az általam kiásott lyukacskába.
2014. máj. 13. 22:41
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
rakd le, kinlódj egy kicsit, aztán meglátod késöbb, hogy mit ér 40 ezer, ha fel kell szedned ismét, megsüllyed, nem folyik el a szar,vagy eldugul, kiszívja awc vákuma a bűzelzárókat...stb, vagy belefagy az alacsony szint miatt; épp elég a hiba lehetőség.
2014. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1 vagyok újra! A 4 -el max 1-et értek! Bővítem a gondolatát, talán megérted: "méterenként 1 centi lejtéssel " látod nem ok! a szar fenn marad a víz lefolyik! Nem ok a méret-Te adtad! Javitok-segítek: 10m- 1cm lejtés! számolj, össze adod a m-eket, mennyi lesz összesen! Átemelő akna kell! Aludj rá, 1-et Vagy kérj be több árajánlatot!
2014. máj. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó, már csak azért is kifizetjük a "mestert" hogy nehogy be legyünk ám névtelenül jelentve, hogy illegálisan kötöttük be a kisházat a csatornába. Bármit kinézek én már az emberekből.... ennyi
2014. máj. 13. 23:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztán lássuk, 40+anyag,vagy összesen 40? Ha 40 plusz anyag, akkor sokallom, nálunk tavaly csinálták a csatornázást, a műhelyt kellett rákötni, kb 25 méter az épülettől a csatornáig, egy mosdókagyló, egy wc és egy nagyobb lefolyós medencét kellett bekötni, és az volt 40+anyag, de nekem egy keresztbe szalmaszálat nem kellett érte tenni, és még garancia is van rá.


Kérj több helyről árajánlatot, mert itt is volt, aki megcsinálta volna 10-ért "okosba" meg volt, aki 60-ért két hónappal később.

2014. máj. 14. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Így látatlanban leírás alapján nem lehet tanácsot adni az összeállításhoz. Szerintem vagy ássa ki és úgy 40 vagy kiásod és kevesebbért csinálja. Mond neki ennyit nem fizetsz érte. Keress mást ez így nagyon sok.
2014. máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 1500 métere ha mi ásunk, számla nélkül ők 4000-ért, számlával 6000-ért ásnak.

de bízd rájuk, nem olyan egyszerű ez..

2014. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Utána olvasol a dolognak és van egy kis műszaki érzéked akkor meg tudod csinálni. A víz lefelé folyik, nincs új a nap alatt. De azért olvass utána alaposan!
2014. máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!