Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szennyvízcsőre (50-es) van...

Szennyvízcsőre (50-es) van csap? Nem találok. Esletleg valami Y útválasztó?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megoldani, hogy a kádvíz választható legyen, hogy merre folyik.


Az egyik csőnél újrafelhasználnánk.

A másik csőnél menne a büdösbe.


2014. máj. 15. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen jó lesz?

[link]

2014. máj. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Szennyvízvezetékbe nem szoktak csapot tenni, mert megakaszthatja a koszt, hajszálat, stb. Harkonnen úr linkje (PVC) nyomócsövekhez van, tiszta vízhez. Útválasztónak 3 járatú szelepeket szokás használni, de megintcsak nem lefolyókban. Sima szelepből 2 kellene ehhez a feladathoz, de nekem ez nagyon bizarrnak tűnik, mármint műszakilag.
2014. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a PVC idomok kialakítása olyan, hogy szétválasztani nem, csak közösíteni lehet, mert érzékenyek a folyásirányra. Szóval erre nem igazán van megoldás.

...hacsak nem vagy hajlandó állandó kád-alábújással a szifon átkötögetésével váltogatni. Akkor két odaállás (1. büdös, 2. újra), azokhoz 1-1 jollyflex és a szifonon cserélgeted, amíg bírják a menetek. Időnként csere lesz, mert azok a menetek meg arra vannak kialakítva, hogy élettartamuk alatt néhányszor vannak működtetve.

2014. máj. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2:


Értem én, de azt kért, és az 50-es KPE szelepet szerintem rá lehet tenni a PVC csőre. A többit majd kikísérletezi.

2014. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a PVC cső PVC-ből lenne....:)

De sajnos nem abból van, nem is fogja a PVC ragasztó, hogy a fene essen beléjük.

2014. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Van ahol nagyon lehurrogtak miatta de lehet, hogy a megoldás az lesz, hogy két lefolyó lesz a kádon. Koronafúróval fúrok rá még 1-et és belerakok egy szifont.
2014. máj. 17. 13:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt rámész a kádadra a koronafúróval, tanulmányozz pár, a tiédhez hasonló kádat, mert azért a gyári kialakítás picivel több egy egyszerű lyuknál.
2014. máj. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-es: Nekem ez a szakmám, szóval most fogadd el légy szives a véleményemet. Bele lehet tenni fizikailag, persze, de ne toljunk már ki a kérdezővel, ha egy mód van rá.
2014. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös: Pedig de a PVC cső az PVC-ből van. A rejtély megoldása az hogy nem csak PVC-ből készül lefolyócső, hanem polipropilénből is, ahhoz nincs is ragasztó, azt csak tokos kötésekkel lehet toldani. Az ilyen csöveken és idomaikon is rajta van a "PP"-jel. Ha "PVC" van rajtuk akkor meg lehet őket ragasztani.
2014. máj. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!