Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » RO 55 -öt mivel lehet eltávolí...

Motorman kérdése:

RO 55 -öt mivel lehet eltávolítani?

Figyelt kérdés
Lerozsdátlanítottam a fémfelületet, ronda, ragacsos szar maradt utána vastagon beleragadva mindenféle szöszmösz. Ha erre festek, magyarország domborzata lesz a festés ...
2014. máj. 18. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

drótkorong, csiszolópapír, zsírtalanító... ebben a sorrendben!

"nem hiába átkozzák a szakemberek, a rozsdátlanítók használatát!"

2014. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Érdekes, a RO55 nem szokott semmit maga után hagyni.

Mármint a savas maradékokon, amiket egyébként mondjuk vízzel (vizes lemosással) kellene semlegesíteni festés előtt, kívül.

Biztosan olyan anyag volt a felületen, amit oldani tudott a RO55.

Én megpróbálnám leveretni slaggal ha van rá lehetőség. Ha nem jön be még neki lehet állni csiszolni.


#2 - miért? A rozsdaátalakító a kertkapuk, korlátok és egyéb kerti izék legnagyobb barátja. Autón/motoron persze nem annyira oké, de ki tudja tolni az időt mire újra vedleni kezdi a festéket - éppen mert kézzel a már rozsdagödrös fémről nem tudod tökéletesen leszedni a rozsdát és újra ki fog jönni.

2014. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 kata kata ***** válasza:
A használati utasításban benne van,fel van tüntetve,hogy miként kell eltávolítani.
2014. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces... " célszerű a fehér bevonatot száraz ruhával, vagy egyéb eszközzel eltávolítani" ez van odaírva! A száraz ruha beleragad ebbe a trutyiba, ami ottmaradt! Az egyéb eszköz meg mi a bánat?!
2014. máj. 20. 07:50
 5/13 kata kata ***** válasza:
A régebbi kiszereléseken anno, drótkefe,víz volt feltüntetve.Csak az még eltávolította a rozsdát is.Ez a mostaniról már nem mondható el.
2014. máj. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na ja, mondjuk nem kalkuláltam be, hogy 8 éve használom a két flakon RO55-öt amit akkor vettem.

De akkor lehet ugyanaz a séma, mint a kromofágnál: régen vitt mindent, mint a piros ász, manapság meg nagyon gyenge az új határértékek (pl. VOC) miatt.

2014. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot! "Agent K"-nak külön köszönet a vizes tippért! Tovább fejlesztettem. Bő, erősen lúgos (ultrás) víz + erős gyökérkefe. Utána leverettem slaggal és lefújattam róla a vizet sűrített levegővel azonnal, nehogy visszarozsdásodjon. = tökéletes felület!!! Mindenkinek ajánlom!
2014. máj. 21. 07:40
 8/13 GeriOne válasza:
39%
Ezt a vizes megoldast magában teljesen hanyagolnam, mivel ha rozsdamaroról beszélünk akkor nyilvan fémtiszta felületet szeretnénk, nem azt hogy agyon rozsdásodjon az egész és ujra sz**pjunk vele napokat
2017. máj. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én a Korant rozsdaátalakítót kentem enyhe rozsdafoltokra a festékes részen viszont maradt egy jó kis ragacsos rugalmas anyag azt hittem ha vízzel hígítható majd le is lehet öblíteni hát nem éppen. Hígítótól ugye meg se moccant csiszolni mivel ruganyos anyag csak eltömítette a csiszolóvásznat. A korábbi válaszból megtudva a lúg elég jól oldja de még úgy is kellet dörzsölni mosogató szivacs dörzsis részével. A művelethez hamulúgot használtam amit még korábban fa ápolási teszthez készítettem. Gumi kesztyű ajánlott!
2020. aug. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 shark300 válasza:
@anonim: A Korant festék. Ami marad utána az a festett felület.
2020. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!