Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 4-5 mm széles réseket fán...

4-5 mm széles réseket fán mivel lehetne eltüntetni?

Figyelt kérdés
Egy 5 centi vastag pallókból készült asztallap meg van vetemedve ezért a néhány helyen pallók eltávolodtak egymástól. Fatapasszal vagy valami hasonló anyaggal be lehetne tömni a réseket?
2014. máj. 18. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fatapasz előtt az ilyen széles réseket megfelelő méretű falécek beenyvezésével lehet kitömni. Esetleg élre állított furnér darabok benyomásával. Ez utóbbi technika a nem egyenletes szélességű réseknél használható. Természetesen faanyaqként az asztallap anyagával megegyezőt ajánlatos használni. Utána szintbe kell csiszolni az egészet és a maradék hézagokat lehet fatapasszal betömni. A fatapasz azonban csak akkor ad esztétikailag is megfelelő eredményt, ha a színe egyezik majd az asztallap várt színével. Sajnos a tapaszok nem vagy csak rosszul pácolhatók, ezért inkább enyves fűrészport (abból házilag készült "tapaszt") ajánlatos használni. Legvégén az egész asztallapot le kell csiszolni és be kell pácolni a megfelelő színre, ami egy festő-restaurátori munkát jelent szinte. Esetenként még a rosszul pácolódó helyeken olajfestékkel is lehet segíteni. Aztán legvégül jöhet a fedőréteg kialakítása valamilyen lakkal vagy viasszal (netán olajfestékkel).
2014. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én festő-restaurátor vagyok, de én falképekkel és festményekkel foglalkozom. :)


Amúgy szerintem jó volt a tanács. Van a gányolós, nem repedős "B" verzió, a festhető, vízálló szilóval kinyomás vagy mondjuk így: parkettatömítő.

2014. máj. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szuperrrrr az 1 hozzászólása, talán annyival egészíteném ki, lehet kapni folyékony tapaszt több fajta: bükk, cser, meggy stb! Egyébként tökéletes! Gratulálok, Én adtam a zöld pacsit!
2014. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!