Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kültéri gyerekjátékot milyen...

Kültéri gyerekjátékot milyen favédőszerrel lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A gyerekeknek a kertbe tervezek építeni egy mászókát fából. Lazúrozás előtt rovarok és gombásodás ellen favédő szerrel akarom bekenni a faanyagot. Eddig nem találtam olyat, amit gyerekjátékokhoz is lehetne használni, vagyis nem veszélyes a gyerekek egészségére.

Ismertek ilyen anyagokat?

Köszi.



2014. máj. 20. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem: ha le van gombaölőzve, majd kap 3 réteg vastaglazúrt, akkor mit árt a gombaölő a gyereknek? Le van szigetelve, no kontakt. Vagy a gyerekek rágják a fát?
2014. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddig minden favédőszeren ezt találtam:

"Nem alkalmazható játékok, méhkasok, hajtató és üvegházak faanyagaihoz, valamint élelmiszerrel, takarmánnyal közvetlenül érintkező (pl.: gyümölcsös ládák) faanyagokhoz."

Szerintem a faanyag lekezelésén kívül mindenhol számolnak még valamilyen fedőréteggel. Ha a válaszod szerinti helyzet lenne igaz, akkor szerintem a fenti figyelmeztetés valahogy úgy szólna, hogy a felsorolt célokra csak úgy alkalmas a szer, ha a kezelés után még lazúrozzák/festik/lakkozzák.

2014. máj. 20. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Én lenolajkencét használtam, 11 éves a hinta, semmi baja.
2014. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen számolnak, hiszen nem kötelező lekenni semmilyen lazúrral pl. a komposztálót. Vagy szerinted a műanyag dobozon is áthatol a gombaölő? Mert akkor nem mehetne gyerek a festékboltba sem a barkácsáruház 100 méteres körzetébe. A vastaglazúr kötőanyaga pl a paraloid b67-hez hasonló akril műgyanta, ami olyan filmet képez, hogy azon csak a rádioaktív sugárzás hatol át és a fény. (kivéve a bütüknél, ott természetesen mindig lesz kipárolgás). De bakker, 3 méterre tolja az anyuka a körúton a gyereket a pöfékelő autóktól, naponta 300 repülő suhan át felette, benzoáttal tartósított élelmiszert eszünk, formalinnal kezelt bútorok közt alszol, nehogy egy leszigetelt anyag okozzon gondot amivel jó ha naponta 1 órát játszik aztán megúnja.


Amíg valaki 20 éve nem tette be a mikróba a macskáját száradni, amitől az természetesen elpusztult, addig nem írták rá a használati utasításokra, hogy ne tegye bele a kisállatot működés közben a mikrosütőbe...

2014. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!