Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyit használ a Halltex...

Mennyit használ a Halltex nevű szigetelés panel lakásban?

Figyelt kérdés
A fenti szomszédok lépészaját és zenéjét, tévéjét szeretnénk csökkenteni. Elég ha csak a plafonra rakunk? Vagy a falakat is szigetelni kell? Az egyik szobában az álmennyezet nem megoldható, csak ezek a szigetelőlapok.
2009. dec. 31. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, de látom Te sem kaptál még választ.
2010. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem sajnos. Mivel k. drága, gondolom, nem sokan engedhetik meg maguknak. Aki meg megtehetné, az nem panelben tengődik.
2010. jan. 7. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok újra. Hát igen, mi is panelban lakunk. Olvastam, hogy valaki jót írt róla, valaki meg azt, hogy annyira vékony ez a lap, hogy nem lehet tökéletes. Valamennyit biztos tompít. Ennek kb. 5500 Ft-tól lehet nm-e, ha jól emlékszem. Volt olyan fórum, ahol azt írták, hogy normális hangszigetelésnek 11000 Ft-tól kezdődik az ára. Na annyit egy panelra költeni. De az már vastag is, mert közetgyapot és gipszkarton lenne. Így sajnos én is ráhagytam. Most várjuk, hogy teljen az idő és költözünk, ahogy tudunk. A szomszédunk persze bunkó és hajthatatlan.
2010. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megint én. Szerintem ezek a járólapok és parketták is jól vezetik sajnos a hangot, nem nyelik el, mint régen a padlószőnyeg és a pvc. Én azt is észre vettem, hogy a panelszigetelés óta mégrosszabb, olyan mintha bent tartaná a hangot mégjobban.
2010. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közben megtudtál valamit esetleg? Én már nagyon gondolkodom rajta. Lehet, hogy semmire nem jó, de más lehetőség nincs sajnos.
2010. márc. 18. 17:38
 6/6 Péter40 válasza:

A Halltex önmagában alkalmatlan a hatékony hanggátlásra. Ha valami igazán vékony és hatékony hanggátlási rendszerre van szükség akkor a Hang és Tűz Kft. terméke a PhoneStar "Csendlap" jöhet szóba!

www.hangestuz.hu

2014. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!