Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » OSB lapot lehet zománcfestékke...

OSB lapot lehet zománcfestékkel festeni? Milyen kence vagy alapozó kell alá?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy raktárépületet apám 20 évvel ezelőtt ún. PAF lemezzel (préselt papír ha jól tudom) borított be, mert ez tünt a legolcsóbbnak. Viszont az időjárás viszontagságait nem mindegyik lemez viselte jól és némelyik lap (2-3 db a kb.20-ból)felpúposodott vagyis cserélni kell.

OSB lapra gondoltam, mert nem biztos, hogy ilyen PAF lemezt lehet még kapni. Tudom hogy az OSB úgy szép ha a fa mintázata látszik, de mivel az egész zománccal lett festve, ezért nekem is azzal kell az új lapokat festeni.



2009. dec. 31. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Lehet zománccal festeni,nálam a verébdeszkát a házamon is abból csináltuk.Én egyszerű,barna,tescos( nem reklám!)2,5 literes zománcfestéket vettem rá és elég volt a garázsom és a házam verébdeszkáihoz is.

Semmilyen alapozót nem használtam hozzá.

Véleményem szerint az OSB lapom muszáj valamivel kezelni(lakk,festés) Mert egy idő múlva csúnyán elkezd penészedni.(szürkés lesz az egész,de nagyon sok idő,kb.2 év után kezdenek a részek szétválni)

Ha nagyon ki van téve az időjárásnak,akkor kétszer fesd át,belső térben elég egy réteg is.Mivel nem egyenletes a felülete,nehezen tudod egyenletes színre festeni,de a végeredmény szép lesz.Minél nagyobb ecsetet használj hozzá( 2colos felettit) és hosszú szőrűt,azzal könnyebb lesz.

2009. dec. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én OSB-t festettem már sok mindennel, de olyat nem találtam ami tökéletesen fedte volna. Volt hogy 3-szor lekentem és ugyanúgy beszívta és ronda volt.
2009. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, nagyon rendesek vagytok!

Még annyi, hogy mélyalapozó tetejére mehet a zománcfesték?

Üdv és BUÉK!

2010. jan. 2. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:

A BauMax áruházban, ahol a GeniusPro festékeket is forgalmazzák, azt ajánlották, hogy a vízbázisú zománcot használjam a fára. Kevésbé durva anyag, kevésbé büdös, és az ecsetmosás is könnyebb utána.

Annak nincs külön alapozója, hanem ugyanazzal az anyaggal kell kétszer átkenni, és kész.

2013. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!