Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért van az hogy a fürdőszobá...

Md1116 kérdése:

Miért van az hogy a fürdőszobában a sarokszelep sokszor vizes, valamikor meg száraz már nézegetem pár napja de nem tudom eldönteni most ereszt e?

Figyelt kérdés

2014. jún. 9. 21:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
pl mosás után vettem észre hogy vizes
2014. jún. 9. 21:58
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán a pára csapódik le rajta. Gondolom a sarokszelep a hideg vízhez tartozik.
2014. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
előző jól mondja a pára lesz az és csak nedvesnek érzed, de nem ereszt
2014. jún. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
látszódik rajta a vízcsepp alul aztán megszárad egy idő után,azért gondoltam hogy ereszt mert ugye a mosogép hidegvízzel megy és ott volt vizcseppes a szelep,de ha eresztene folyamatosan vizes lenne nem igaz?
2014. jún. 9. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem meleg párás nyári napokon (többnyire eső előtt) csöpög a víz az egyik vécétartályról. A víztér és a tartály burkolata között nincs megfelelő szigetelés, így amikor valaki lehúzza a vécét, akkor a tartályba kerülő hideg víz lehűti a burkolatot és ott kicsapódik a pára.
2014. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1 Lehet hogy fentről a mosdótól folyik rá kis víz,és megtéveszt.

2 A hideg-vizes sarokszelepen kondenzálódhat víz a levegőből,főleg ilyen meleg időben.

3. ŐSRégi sarokszelepeknek a tengely tömszelence tömítései szivárogtatnak,amennyiben mozgatva van a csap. Idővel ez eláll.

2014. jún. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vízkő van e rajta vagy nyom nélkül tűnik el róla a víz, mikor száraz?

Ha vízköves akkor ereszt, ha nem vízköves akkor csak a pára csapódik le rajta. Mivel a vízkövet okozó ásványi anyagok nem párolognak ezért ha a légnedvesség lecsapódik az csak lágyvíz lehet.

2014. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nyom nélkül tűnik el
2014. jún. 10. 20:41
 9/11 anonim ***** válasza:
tehát akkor nem ereszt
2014. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
jo egy fehér folt van ott de az már nem tudom mióta mert csak most vettem észre
2014. jún. 10. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!