Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell összehangolni a...

Hogyan kell összehangolni a hidrofor tartály nyomását a gumimembránéval, azaz a tartályéval?

Figyelt kérdés
A tartályban gyárilag 1.5 at nyomás van.Ha a használati víz nyomását 3.0 at-ra akarom emelni,a tartály nyomását is emelni kell ?

2014. jún. 20. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem saját készítésű van,én a nyomást a nyomáskapcsoló rugójának állításával oldottam meg.
2014. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt a 1,5 bár nyomást csak azért kell biztosítani, hogy legyen egy alap. Pl. a zárt rendszerű fűtésnél is ennyi.

A levegő összenyomható a víz nem. A hidrofor tartályon van egy nyomásérzékelő és szabályzó. Ennek csak annyi a szerepe, hogy a beállított nyomás elérésekor kikapcsolja a motort. A nyomás beállítása gyárilag adott, kívánság szerint bizonyos mértékig növelhető és csökkenthető.A nyomás beállítása függ a vízkivételezés módjától. A háztartási gépek 1,5-2 bár alatt nem igen működnek. Nagyobb nyomás kell a locsoláshoz(hosszú a víz útja). És így tovább.

2014. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ,látom belőle,hogy-ellentétben a témában eddig érdekeltekkel-Te szakszerűen nézed a kérdést.Engem az zavar,hogy megvettem-két éve-a kiskunmajsai Hidroszertől az 50 literes hidrofor tartályt.Kezelési,használati utasítás nuku.Gondoltam,nem ördögtöl való,addig is volt hidrofor tartályom(membrán nélküli.kiszuperált bojler,ne tudd meg mi kosz volt űenne),beüzemeltem,müködött is.(Különben gépészmérnök lennék) Csak nyáron használjuk,idén tavasszal valami nem stimmelt,kiderült,hogy lyukas.Új membrán(18 e),működik is.

Az zavar,hogy bekapcsoláskor értelemszerűen megváltozik a víz áramlási iránya,eddig a tartályból ki,most a tartályba be.Ez egy pillanatnyi vízütéssel,kimaradással,kortyogó hanggal jár.A régebbi membránnál-véletlenül-sikerült úgy beállítani,hogy észre se lehetett venni a váltást.Nem tudom,hol lehetne szakszerűen ezt beállítást megtalálni. Elnézést a terjengősségért,még egyszer köszi,üdv Béla sabel86@freemail.hu

2014. jún. 21. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben rendesen fel van töltve levegővel a membrán, nem kluttyoghat semmi, hiszen az mindíg kiegyenlíti a belső nyomást, tehát a víz nyomása is min. Esetleg akkor kluttyoghat, ha van benne levegő(víztér oldalon). A nyomásszabályzó is elromolhat. El kell kezdeni a nyomásszabályzót a 1.5 Bárrig letekerni . Megvárni, míg a motor leáll, majd felfele állítani a szabályzót. A motornak be kellene indulni.Amennyiben hamar leáll a motor, lukas a membrán, vagy a szabályzó rossz.

Egyébként, ha a 50 l-es tartály normálisan van beállítva, semmilyen hang( a szivattyún kívül) nem hallható.

További jó szórakozást.

2014. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...
2017. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!