Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha mágnest teszünk a villanyór...

Ha mágnest teszünk a villanyórára, csökken az áramfogyasztás? Milyen trükkök vannak erre? Hogyan lehet rájönni, ill. lebukni?

Figyelt kérdés
Csak egy ártatlan kérdés,nem kell leharapni a fejem érte....
2010. jan. 6. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ezt már as gázóráknál is próbálták többen, de ott se jött be. Inkább próbálj meg spórolni az árammal. Ird össze, meélyik fogyasztók esetében teheted ezt meg.
2010. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csökken az áramfogyasztás. Legfeljebb az óra fog hibásan mérni. De az újabb óráknál ez nem igazán működik, ha jól tudom.

Egyébként ha véletlen rájönnek (rosszakaró, hirtelen ellenőrzés, éves leolvasásnál ottfelejted, stb), akkor nagyon durván büntethetnek érte.

2010. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyat is halottam már,hogy az ellenkezője sült el.Előre pörgette az órát,ugyhogy csak óvatosan!
2010. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A gázórát viszont megfogja egy mágnes, ha megfelelő az óra és megfelelő a mágnes is... :) Tehát az első nem jól tudja :D
2010. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Tudtommal alu alkatrészeket használnak, hogy ne lehessen mágnesezni.
2010. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy lehet lebukni, hogy a mérőórákba tesznek ellenőrző "eszközöket". Mágnesezés ellenőrzésére vasport pl. Így vita esetén bizonyíthatják, hogy az órát megpróbálták buherálni. Én nem kockáztatnék!
2010. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hát igazából meg lehet oldani. Pontos adatokat nem tudok, mert én is csak hallottam, de ha a szolgáltató bejelenti az áramszünetet, akkor meg lehet erelni az óra előtt a vezetéket. No persze semmi sem biztos. De mindazonáltal ez egy rossz ötlet, ne vágj bele!? ;)
2010. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Á,nem mernék én kockáztatni, csak kiváncsiságból kérdeztem...
2010. jan. 30. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:
A bejövő vezeték megcsapolása esetén egy dologra figyelj, de erre nagyon: a megcsapolt vezetéket kismegszakítóval engedd rá a hálózatra, mert amúgy nagyon pórul tudsz járni. Az utcai bejövő vezeték végén nem 16-25-32 A-es biztosíték ül, hanem többszáz amperes. Márpedig, ha nem iktatsz be kismegszakítót, akkor tulajdonképpen a hozzád legközelebbi megszakítás többszáz amperes terhelés felett fog leoldani. Ez pedig könnyen komoly bajt okozhat...
2010. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Áram alatt levő vezetéket is meg lehet csapolni, csak nagyon oda kell figyelni milyen szerszámmal dolgozol és hová nyúlsz... :)
2010. aug. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!