Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Faragtam fából egy medált, ha...

Faragtam fából egy medált, ha temperával lefestem bármilyen féle lakkal le lehet lakkozni?

Figyelt kérdés
Esetleg a tempera nem jó? Vagy jó csak lelakkozni nem érdemes?
2008. aug. 2. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:

a temperát nem ajánlanám, hacsak nem valami extrém szint akarsz neki adni.


inkább pácold, vannak szinező pácok is, ha akarod, hogy fényes legyen, akkor lakkozd is.

2008. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igazából én először úgy terveztem hogy egyszínű vörösre színezem, de gondolkodtam hogy vörös alapon egy kis fekete minta, vagy fekete alapon egy kis vörös minta.

...Amúgy lakkból milyet használjak, hol tudom beszerezni hozzá a legolcsóbb lakkot? Mert gondolom azért az egyszerű körömlakk csak nem jó, hiába lakk.

2008. aug. 2. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy darab fára, melyből a medált is faragtad, kenj temperát, hagyd megszáradni, és lakkozd le a festékboltban kapható csónaklakkal. ( 2 decis kiszerelés is létezik ) Ha így sikerül, akkor mehet a medálra is.

U.i.: léteznek 2-300 Forintos körömlakkok is, minden színben. Erre is gondoltál ?? Hello

2008. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én farostlemezre temperával festettem, majd színtelen akrillakkal fújtam le, nem 1-2-őt. Van amelyik tizenéve fenn van a falon, az égadta világon semmi baja. Csak arra figyelj, hogy száradjon meg teljesen, mielőtt lakkozod, ne csak a tempera, hanem a fa is, mert ugye az megszívja magát a temperából nedvességgel!
2008. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tempera vizes alapú, tehát olyan lakkot ne válassz hozzá.

A pác+körömlakkal minta, utána lakk ötlet pl. ilyen kis felületen jól hangzik :)

Amúgy a fújható akril lakkot ajánlom én is.

Lakkozni mindenképp érdemes, hogy megóvd.

2008. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha medálról van szó, vélhetőleg érintkezik majd bőrrel, ezért a szintetikus, oldószeres lakkok nem jók. Használj vizes bázisú lakkot. Beszerezhető hobbiboltokban is pl:


[link]

2008. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!