Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A ponyvakarikát hogyan tudom...

A ponyvakarikát hogyan tudom feltenni a ponyvára? Nincs gépem hozzá, csak a ponyvám és a karikák:-)

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lesz olyan szép...de kis barkács~érzékkel megoldható.


Én úgy csinálom,hogy kilyukasztom a ponyvát. Ha nincs lyukasztód,pár lyukért csinálhatsz csőből,aminek a belső átmérője akkora,mint a ponyvaszegecs szára. Köszörülj le "szögben" egy 10~15 centis darab cső egyik végét úgy,mint a kézi lyukasztóé.


Keményfába,vagy egy laposvasba fúrj egy akkora lyukat,mint a csőszegecs belső átmérője.


Nekem olyan ponyvaszegecsem van,ami két darabból áll,az egyik egy peremes csövecske,a másik egy alátétszerű lemezke-ezek mennek a ponyvába(egyik alul,rá a ponyva,másik felül).


Ha összeillesztetted őket, a fúrt lyuk fölé kell tenni,és keresni kell egy olyan sűllyeszthető fejű csavart ami pont belemegy a szegecsbe(meg az általad fúrt lyukba).

Ha ezt kalapáccsal negütögeted,a szegecsnek azt a vékony szárát kinyitja,és ráfordul az alátétszerű lemezkére.


Nem kell nagyon ráütni,inkább olyan mozdulatokkal kalapálni,mint ha egy félgömbör akarnál formázni a kalapáccsal.

Ha félig kész kiveszed a csavart,és a szegecset a fentebb leírtak szerint ismét kalapálhatod,a lényeg,hogy ne verd rá nagyon,laposra!

Előtte gyakorold valamilyen anyaggal,pár szegecs után jó lesz az a ponyván is.

2014. júl. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

:-D

Köszi!

Megvallom őszintén ennél egyszerűbb megoldást vártam (reméltem)

De meg fogom próbálni:-)

2014. júl. 10. 12:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!