Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A laminált lap és a (szín)...

A laminált lap és a (szín) furnérozott lap ugyanaz?

Figyelt kérdés
Melyik tartosabb? Illetve ha mind2 felületét igazi fa szeletekkel borítják melyiket vastagabbal? Ezeket lehet lakkozni? Van eggyáltalán értelme? Bútort akarok építeni belöle a pontos anya, fa típus baltimore dió.
2014. júl. 17. 02:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A laminált bútorlap műanyag bevonatos, a színfurnérozott pedig egy vékony furnérlemez bevonatot kapott. Ez egy vékony faszelet. Olyan színűre pácolod, amilyenre akarod, és utána lehet lakkozni. Ha az élzárás is furnérral van megoldva, akkor olyan, mintha tömör fa lenne.
2014. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Áh értem nem hittem volna hogy műanyag a baltimore dióbol csak laminált van .A műanyagnak is van kis bemélyedése a fától függöen? Ezek után inkább furnért szeretnék
2014. júl. 17. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a baltimore dió szerintem fantázianév lehet, de ez nem 100%. Vannak erezett bútorlapok, ezek hasonlítanak a legjobban a fabevonatoshoz.


A furnérozottat én azért szeretem, mert sokkal jobban hasonlít az igazi tömör fára. Persze több vele a munka, pláne felületkezelést lehet elrontani. Tehát ez nagy hátrány tud lenni. Viszont ha a felületkezeléssel nincsenek gondjaid, jó választás a színfurnérozott bútorlap. Esetleg szóba jöhet a színfurnérozott rétegelt lemez, ami drágább, de jóval masszívabb.

2014. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha, jó tudni ezeket ment is a zöld kéz, a labszabászatban biztosan segítségemre lesznek a továbbiakban.Köszönöm az eddigieket. :)
2014. júl. 17. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!