Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti milyen anyaggal forrasztaná...

Ti milyen anyaggal forrasztanátok össze egy villát egy kanállal?

Figyelt kérdés
Egy olyan eszközt szeretnék készíteni, aminek az egyik vége kanál, a másik vége villa. Már elvágtam mindkét eszközt ott, ahol ugyanolyan vastagok, de nem tudom hogyan egyesítsem őket. Ólommal próbálkoztam, de nem igazán lett jó. Ti mivel próbálnátok

2014. júl. 19. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Izzítással és áthajtogatásos összekalapálással. A puhafémek nem fogják megfogni, mert hirtelen lehülnek ahogy ráteszed, vagyis mint az olvadt viasz a bőrödön lepereg. Ahhoz hogy beleégjen a bőrödbe, a bőrödnek is meg kéne égnie.


A másik megoldás inkább restaurátori. Becsapolod őket egymásba, stiftezhetnéd is (bár 1 mm-t nehéz kifúrni), bekened fémporos epoxi ragasztóval és tekersz rá egy drótot ami díszít is és erősít is, de leginkább elfedi a ragasztást.

2014. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hegeszteni kéne réz elektródával.
2014. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel a mai evőeszközök általában rozsdamentes (saválló) acélból készülnek, a legjobb és legszebb megoldás egy AWI hegesztővel összeolvasztani a kettőt.
2014. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!