Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van arra szabvány, hogy a...

Van arra szabvány, hogy a konnektorban jobb vagy bal oldalra kell kötni a fázist? Vagy milyen lábbal keltünk fel alapon megy ez?

Figyelt kérdés

2014. júl. 26. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Az emberi szív általában baloldalon van. Ha baloldalra kerül a fázis, nagyobb az esélye a bal kézzel történő érintésnek. A bal kéz jobb láb, vagy bal kéz bal láb útvonal nagy valószinűséggel a szíven keresztül záródik a föld felé. Ez is érintésvédelem. Nyilván ez csak a 16A-es fali dugaljak esetén kivitelezhető, amit háztartási dugaljnak is csúfolunk. Tehát fázist minden esetben jobb oldalra kötünk.
2014. júl. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ugyan 45 évvel ezelőtti a szakmunkás bizonyítványom, de inasként úgy tanították, hogy a fázist kell a baloldali kapocsra kötni! Szabvány nem írja elő, megállapodáson alapul!

És ennek semmi köze ahhoz, hogy melyik oldalon van a szív!

(Elméleted szerint egy "balkezes" villanyszerelő örökös életveszélyben lenne! :)

2014. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Én több évtizede a katonaságnál tanultam/jegyeztem meg.

Az őrmester mindig azt mondta:f.sznak,csatnak,k.rvának balról van a helye...mivel a civil foglalkozása villanyszerelő volt,mindig hozzátette: a fázisnak is.

2014. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Honnan nézve? Fal felől, vagy szemből?
2014. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Jujjj!

[link]

2014. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
több, mint 10 éve szerelek villanyt.eddig csak egy építkezésen volt külön utasítás, hogy szemből nézve a jobb oldaira kérik. minxenhol máshol balra kellett.
2015. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szvill válasza:
Fasznak, csaták, kurvának valóban a bal oldalon a helye. A fázist viszont a jobb oldalra kötjük,bal kezesek miatt!!! A miért re, az első hozzászóló megadta a választ. A régi begyepesedett szerelést el kell felejteni! Nem véletlenül találkoztál csak az építkezésen ilyennel, mert ők már ezt alkalmazzák! Tehát jobbra kössétek!
2021. júl. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első jó nagy hülyeséget írt!
2021. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!