Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » LÉGKONDI olcsón házilag? Ez...

LÉGKONDI olcsón házilag? Ez működhet? érdemes kipróbálni? Többi lent

Figyelt kérdés

ha csinálok egy ilyet az mennyit csökkentené a hőmérsékletet egy 25nm-es szobában?


[link]



2014. júl. 26. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem mobilklíma, hanem léghűtő. 10 ezer forint körüli összegért nagyobb áruházakban is lehet kapni. A hőmérsékletet maximum 2-3 fokkal csökkenti, szóval szerintem nem éri meg.

Én annak idején azt csináltam, hogy másfél literes vizespalackokban fagyasztottam vizet és egyszerűen odatettem a ventilátor mögé. Kicsit hűvösebb levegőt fújt, viszont a hűtő meg szinte folyamatosan ment, mert állandóan cserélni kellett az üvegeket. Úgyhogy végül szerintem semmi értelme nem volt a dolognak.

Igazán a levegőt hűteni sajnos csak kültéri egységes klímával, esetleg hőcserélős szellőzővel lehet.

2014. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 plajer tibor ***** válasza:

ezen az eleven működtek régen a jégvermek .... gyerekkoromban még láttam ilyet a pákozdi halászcsárda jégvermében nyáron még meg volt a múlt téli jég. Félig beásott , félig nádtetős volt.


a PARLAMENTNEK is voltak jégkamrái a Kossuth tér alatti légjáratokat ezen vezették át az ülésterembe már az 1800-as évek végén.

Ez egy komoly méretezésen alapuló ügy, mert könnyen sok hűhó semmiért lesz a vége. KREATÍV ÖTLET.

2014. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a fagyasztót használod légkondinak. A szoba levegőjét lehűti a jég, elolvad, felmelegszik, majd a fagyasztóban újra lehűtöd. Ugyan olcsónak tűnik, de borzalmas a hatásfoka, állandóan mehet a fagyasztó, és sokat nem is hűl végül a szoba. Ettől már a legolcsóbb mobilklíma is jobb. Egyébként természetesen működik.
2014. júl. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 johny85 ***** válasza:
2023. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!